Dita - 30 mušiek svetlušiek a iné príbehy přehled

Dita - 30 mušiek svetlušiek a iné príbehy
https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/219702/bmid_dita-30-musiek-svetlusiek-a-ine-pri-219702.jpg 4 4 4

Malé dievčatko Dita sa nudí len málokedy. V krátkych citlivých príbehoch so zvieratkami i ľuďmi zažíva rôzne dobrodružstvá. Neveríte? Tak sa spýtajte strateného motýľa, hovoriacej čínskej báby, harmonikára alebo Ditinej dvojníčky. Svätojánske mušky aj vám možno pomôžu zaspať a zo všetkého vás môže prebrať medveď tancujúci ako brušná tanečnica. A čo prastará mama a jej vrkoč? Dita vám povie všetko, čo zažila, len ju nechajte rozprávať. Príbehy poukazujú na pozitívny vzťah k prírode, zvieratám, ľuďom, odrážajú pocity Dity zo životných situácií a skúseností zo súčasného sveta. Pevne budujú morálne hodnoty, cit pre spravodlivosť, vnútorný svet a charakter dieťaťa. Knihu ilustrovala mladá slovenská výtvarníčka Daniela Olejníková, ktorá za knihy Trinásť a V melónovom cukre získala ako jediná Slovenka cenu z jedenástich medzinárodných ocenení na XXIV. ročníku Bienále ilustrácií Bratislava.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Dita - 30 mušiek svetlušiek a iné príbehy. Přihlašte se a napište ho.

wiix
26.07.2017 4 z 5

Roztomilé rozprávky a ešte utešenejšie ilustrácie.

čika
27.08.2014 4 z 5

velmi pekna drobnostka a to najma zasluhou daniely olejnikovej. jedinecna graficka praca

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Dita - 30 mušiek svetlušiek a iné príbehy v seznamech

Jana Bodnárová