Do cizích rukou přehled

Do cizích rukou
https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/309322/bmid_do-cizich-rukou-w9o-309322.jpg 4 12 12

Vesnický román z počátku 20. století popisuje tragedii jedné selské rodiny. Hospodářství u Čeloudů je dobře zavedené, rodina má tři syny a dvě dcery. Dcery mají své nápadníky. Když však jedné z nich otec brání ve sňatku, milenec jí opustí a ta má za svobodna dítě. Jeden ze synů se postřelí při pytlačení a zemře. Druhý syn umírá na souchotiny, třetí syn i nápadník druhé dcery zahynou v 1. světové válce. Rodinu stíhá jedna tragická událost za druhou, až přechází selská usedlost zcela do cizích rukou. méně textu... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Do cizích rukou. Přihlašte se a napište ho.

knihomolka1197
21.10.2020 5 z 5

Autorka čerpá ze skutečného života. Tento příběh se mohl klidně stát. A to se mi právě líbí. Nádherné, i když velmi smutné čtení.

helenkan
16.03.2018 2 z 5

Hodně smutný příběh,ale jakoby tomu stále něco chybělo. Myslím,že to bylo tím stylem psaní,který mi zrovna moc nesedl. Jen jsem si přála mít už to přečtené.

Atuin
17.06.2014 4 z 5

Ano smutný, a mě to dokonce přišlo až drsné a autorka neváhala aby ne tu drsnou strunu života ukázala. Taky mohla někoho nechat na živu, říkala jsem si, ale to pak asi titul nenesl název " do cizích rukou"

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Do cizích rukou v seznamech

venkovské romány

Vlasta Javořická