Dobrodružství malého indiána přehled

Dobrodružství malého indiána
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/294604/bmid_dobrodruzstvi-maleho-indiana-ArP-294604.JPG 4 46 46

Togo musel s otcem odejít z rodné indiánské vesnice do bělošského města, ale ustavičně toužil po návratu domů. Návrat do pralesa mu pomohl uskutečnit statečný běloch jménem Largo, který se pronásledovaných indiánů zastal. Byl to ušlechtilý člověk, který podporoval Indiány a peóny v jejich odporu proti bohatým bílým vykořisťovatelům. Byl však vypovězen ze země a následné indiánské povstání skončilo porážkou. Indiáni však poznali, že v boji za svobodu nejsou osamoceni.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Dobrodružství malého indiána. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (5)

Nofar197
06.12.2022 5 z 5

Četla jsem coby devítiletá přesně toto vydání. Dodnes se vidím, jak sedím na schodech v babičcine chalupě, kde jsem jako školačka trávila každé prázdniny, a hltam stránku za stránkou, držím palce indianovi Togovi i statecnemu Largovi, prožívám povstání v Asuncionu i dilema indiánů kmene Maka, Toguv smutek nad ztrátou přítele, ale i humorné chvilky s Ospalym bobrem a jeho bláznivým koněm. Pravda, trochu mi vadil Toguv sklon k chlubivosti, ale budiž. Autenticky příběh z jihoamerické Paraguaye třicátých let minulého století se značně lišil od klasických indianek.

bruntal
29.05.2018 4 z 5

Pěkný dobrodružný, ale celkově smutný příběh z prostředí Paraguaye třicátých let minulého století.

yaja8823
31.10.2017 5 z 5

Paráda. Hezky se to čte, super příběh, miluju čtení o Indiánech, jejich zvycích a jiných kulturách... moc hezky se mi to čte, ale je to i smutné :(

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Dobrodružství malého indiána v seznamech

v dalších seznamech1x