Dopisy z ostrova Skye přehled

Dopisy z ostrova Skye https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/196108/bmid_dopisy-z-ostrova-skye-rwy-196108.jpg 4 329 329

Píše se rok 1912. Čtyřiadvacetiletá Elspeth nikdy neopustila svůj domov na ostrově Skye. Když dostane dopis od studenta Davida Grahama až z daleké Ameriky, začnou si pravidelně dopisova a jejich přátelství přeroste v lásku. Elspeth je ale vdaná a David je vyslán do Evropy jako řidič sanitky na západní frontě. Elspeth nezbývá nic jiného než se modlit, že válku přežije. Druhá rovina příběhu se odehrává roku 1940. Elspethina dcera se zamiluje do válečného pilota.. čeká ji stejný osud jako její matku?... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Motto

Letter from Skye , 2013

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Dopisy z ostrova Skye. Přihlašte se a napište ho.

esma
07.05.2024 3 z 5

Kdybych nebyla na ostrově Skye osobně, asi bych si knížku v knihovně nevybrala. Neurazila. Má své čtenáře a nikterak nevybočuje ze vzorce „pravá láska a její překážky“.
Na ostrově se počet obyvatel zvýšil až v současné době a tehdy, když žila Sue, jich tam skutečně nebylo moc. Most byl zprovozněn v době, kdy hlavní hrdinové už nežili (1995), Sue tedy musela svůj strach z trajektů překonat, jinak by se z ostrova nedostala. Člověk ale dokáže osídlit každou skulinku zemského povrchu a všude, kde jsou lidé, jsou i příběhy...
Ostrov Skye je samozřejmě nádherně přírodní, nadbytek srážek z Atlantiku dává ostrovu zelenou základnu a přebytek větrné energie zformoval resp. vysochal neuvěřitelné skalní výtvory.
Takže pokud pojedete do Skotska…

Alma5
20.10.2023 3 z 5

(SPOILER) Kniha se mi nelíbila zdaleka tolik jako ostatním. Romány v dopisech asi nebudou moje oblíbená forma, stejné pocity jsem měla ze zmiňovaného Spolku literatury a bramborového koláče. Také asi nejsem dostatečně velký romantik, abych ocenila závěrečný šťastný konec po dvaceti letech čekání.

Susan94
28.09.2023 3 z 5

Milý romantický příběh, který se odehrává psaním dopisů mezi dvěma lidmi. Určitě je to zajímavý nápad napsat děj opravdu jen prostřednictvím dopisování.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Dopisy z ostrova Skye v seznamech

v Právě čtených2x