Dopplerovská ultrasonografie přehled

Dopplerovská ultrasonografie
https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/392257/bmid_dopplerovska-ultrasonografie-Ma3-392257.jpg 5 1 1

Dopplerovská ultrasonografie (také známá jako dopplerovský ultrazvuk,DUS) je zobrazovací technika, která nám umožňuje vizualizaci toku krve arteriemi. Je to neinvazivní a bezbolestná metoda, která využívá princip ultrazvuku a Dopplerova jevu. Vyšetření bývá většinou prováděno na velkých žilách a tepnách horních nebo dolních končetin či na krku. Může být využita jako alternativa k zobrazovacím metodám založeným na použití rentgenu jako je venografie či arteriografie, při kterých je před použitím rentgenu vstříknuta do vén/arterií kontrastní látka.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Dopplerovská ultrasonografie. Přihlašte se a napište ho.

biki
24.06.2023 5 z 5

Nevím, který z mých škodolibých kolegů umístil tuto knihu do mého profilu zde na DK, jejíž stránky si občas (pochopitelně jen omylem a čirou náhodou ) nechávám v práci otevřené. Ale když už to tu je, tak se ke knize mohu vyjádřit: podle mého osobního názoru se jedná o jednu z nejlepších publikací v tomto odvětví zobrazovacích metod. Nesmírně čtivě, systematicky a srozumitelně zasvěcuje čtenáře do úskalí dopplerovských vyšetření od úplných základů až po složitější záležitosti, je provázena bohatou obrazovou dokumentací včetně schémat a tabulek. I nyní, po 25 letech od vydání, je naprostá většina v knize uvedených faktů platná a dennodenně využívaná v běžné praxi.
(Mimochodem, o čtivosti knihy svědčí také to, že kdy jsem se učila na zkoušku, nosila jsem si ji i na koupaliště.).

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Dopplerovská ultrasonografie v seznamech

ultrazvuk