Drama nad Sachalinem přehled

Drama nad Sachalinem
https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/234386/mid_drama-nad-sachalinem-pDO-234386.jpg 3 5 5

Sestřelení civilního letounu korejských aerolinií 1. září 1983 nad Sachalinem, kdy zahynu všech 269 osob včetně posádky.

Literatura naučná Historie
Vydáno: , Argo

The true Mission of KAL Flight 007 , 1995

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Drama nad Sachalinem. Přihlašte se a napište ho.

RoBertino27
15.03.2021 4 z 5

Jedna věc je takzvaně vařit z vody a druhá přinést důkazy. Michael Brun jich poskládal poměrně hodně, některé mají samozřejmě menší váhu, ale jiné jsou zase poměrně důležité. Problém je ten, že incident u Sachalinu byl jednou položen na určitou pozici a z ní nesmí ani o píď ustoupit. Zvlášť když viníkem je "ošklivý" Sovětský svaz. Možná by bylo dobré si vzít jednotlivá tvrzení a s pomocí informací je vyvrátit. Nejspíš by se leckdo divil. Pokud lze knize něco vyčíst - protože autor si neosobuje právo říci: "Takhle to bylo a basta!" - pak některé příliš zdlouhavé pasáže, jež nejde schovat za argument vysvětlení všech okolností.

n.ezn.amy
08.10.2020 2 z 5

1. září 1983 byl civilní letoun Boeing 747-230B Let Korean Air 007 sestřelen nad Sachalinem, ale již v mezinárodních vodách ruskou stíhačkou Suchoj SU-15, kterou pilotoval major Osipovič, přičemž zahynulo 269 osob. Ač toto bylo nezvratně prokázáno a pochopitelně se rusové k tomu nikdy oficiálně nepřiznali, neboť dodnes tvrdí, že sestřelili špionážní letoun. Autor se snaží o senzaci a naznačuje jiné okolnosti sestřelení tohoto letadla. Kniha na mě působí velmi lacině a za každou cenu najít jiného viníka této tragédie, než který skutečně Boeing sestřelil.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Drama nad Sachalinem v seznamech

letectví letecké katastrofy