Druhé město přehled

Druhé město https://www.databazeknih.cz/img/books/67_/6718/bmid_druhe-mesto-9eM-6718.jpg 4 476 476

Osamělý hrdina knihy narazí v antikvariátu na knížku psanou neznámým písmem a přinese si ji domů. Tím začíná dlouhé hledání neznámého města, z něhož kniha pochází a jež žije v podivné symbióze s Prahou, na jejích okrajích a na rubu známých prostorů. Vypravěč prochází Prahou za noci, kdy druhé město ožívá, setkává se s jeho obyvateli, svádí boje s jeho zvířaty, uniká před zbraněmi obránců druhého města, sleduje jeho slavnosti a debatuje s jeho kněžími. Přitom se stále snaží porozumět smyslu města, které se před ním rýsuje, a proniknout do jeho středu, který před ním uniká.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Druhé město. Přihlašte se a napište ho.

ArkAngel
včera 3 z 5

Alternativní a snové světy mám rád, ale Ajvazovo dílko mě vůbec nedokázalo pohltit. Přitom vše zasadil do magické Prahy, která by takovou sílu mít měla. Možná mi ale jenom nesedí jeho autorský styl nebo absence nějaké hlubší zápletky, která by mě do toho více vtáhla.

Kaja1
08.05.2024 3 z 5

Spisovatel má velmi bujnou fantazii, kterou dovede přenést na stránky knihy. Existence druhého města, svět knih a procházky v jiném čase mi trochu připomněly Zafóna a jeho Pohřebiště zapomenutých knih.

PollyJean
05.05.2024 4 z 5

Jedna ze zásadních knih, která když se člověku dostane do ruky v ten správný čas/věk, svým způsobem dokáže člověku změnit život. Nebo snad vnímání (a tím pádem život)? Tím silněji, pokud se dotyčný v tu dobu zrovna nachází v Praze.

37 nově přidaných eknih zdarma

23.05.2020