Zakladatelka rodu přehled

Zakladatelka rodu https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/3102/bmid_zakladatelka-rodu-BTA-3102.jpg 4 189 189

Dynastie Morlandů série

První díl epické ságy o rodině Morlandů, žijící na drsném severu blízko skotských hranic, je zarámován vzrušující dobou války Dvou růží - rodu Lancasterů a Yorků, bojujících o anglický trůn. Zakladatelka rodu - chudá, ale urozená Eleanor Courteneyová přijde na Morland proti své vůli jako nevěsta Roberta Morlanda, syna zcela nevzdělaného chovatele ovcí, ale jednoho z nejzámožnějších mužů Yorkshiru. Na rozdíl od svého otce je mladý Robert jemný a vzdělaný muž. Do snoubenky, kterou mu vybrali, se zamiluje na první pohled. Eleanor je však ohromená a zděšená. Tajně miluje Richarda, vévodu z Yorku, a zasnoubení se synem sprostého chovatele ovcí ji uráží. Děsí ji i studený, tvrdý, divoký kraj Yorkshiru a primitivní dům, v němž se má stát paní. Musí poslechnout - ve svém srdci však ví : vzít si ho musím, ale milovat ho nebudu nikdy. Eleanor se jako manželka dědice morlandského panství stává významnou osobností kraje, podporuje York a je přítelkyní králů tohoto rodu - Richarda i Edwarda. Vůči svému muži splní povinnost, porodí mu deset dětí a po letech trpného soužití - téměř na sklonku života - si ho hluboce zamiluje. ISBN 80-7176-681-X (soubor)... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

The Founding , 1980

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Zakladatelka rodu. Přihlašte se a napište ho.

KnihaMonika

Ďakujem
KnihaMonika

Květ
12.05.2024 3 z 5

První díl epické ságy o fiktivní rodině Morlandů, který je zasazen do skutečných historických událostí. Kniha začíná roku 1434, kdy je urozená, ale nemajetná Eleanor, provdána za jednoho z nejbohatších lidí Yorkshiru, chovatele ovcí. Eleanor svůj odjezd z jihu na sever a vdavky nese těžce, ale její smysl pro povinnost, která ji provází celým životem ji přinese smíření, i když své city k manželovi probudí až na sklonku jeho života. Kniha se čte dobře, ale chyběly mi tam větší emoce, hloubka, přišla mi spíše dějepravná, popisy rodokmenu, sňatky, historické události... Přesto mě zaujala, vyzkouším druhý díl.

kopeceli
24.01.2024 4 z 5

Náhodný objev, od kterého jsem nic nečekala a tím víc mě překvapil.
Líbilo se mi ztvárnění života rodiny ve středověku. Bavilo mne sledovat, jak si mladá paní ochočila manžela, řídila domácnost, jak byly vychovávané děti.
Naznala jsem, že podstata se ani staletími nemění - čiperná, rozumná žena energicky spravuje panství, synové mamince odpustí kdeco, kdežto dcery puberťačky ne vždy objektivně matku hodnotí.
Nečetla jsem jen román, ale pozorovala jsem rodinu. Roky ubíhaly se vším, co život přináší, jako u nás doma. Připadala mi často současná.
Velmi zdařilé dílo.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Zakladatelka rodu v seznamech

v Právě čtených7x