Ekologie, pospolitost a životní styl přehled

Ekologie, pospolitost a životní styl
https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/163185/ekologie-pospolitost-a-zivotni-styl-163185.jpg 4 6 6

Kniha hluboké ekologie hledá novou rovnováhu a harmonii mezi jednotlivými komunitami a celou přírodou. Přináší výpověď zakladatele hluboké ekologie, hovoří o její teorii a je rovněž návodem pro strategii a taktiku ochranářských hnutí. Naess v knize rozebírá příčiny ekologické krize, východiska z ní vidí v realizaci hlubšího ztotožnění lidí s mimolidskými bytostmi.... celý text

Literatura naučná Příroda, zvířata Ekologie, živ. prostředí
Vydáno: , Abies

Ecology, Community and Lifestyle , 1976

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Ekologie, pospolitost a životní styl. Přihlašte se a napište ho.

whack
07.09.2017 5 z 5

Arne Næss v tejto knihe celkom podrobne objasňuje svoju ekologickú filozofiu "Ecosophy T". Analyzovať ju si netrúfam, chce to dlhšie štúdium pre plnšie pochopenie, ale môžem povedať, že vo väčšine bodov s ňou súhlasím. Vidieť v nej základy hlbokej ekológie a biocentrizmu. Verím v Næssove nádeje, že ľudstvo, donútené okolnosťami nadchádzajúcich rokov, postupne prestane nazerať na svet antropocentrickým pohľadom.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Ekologie, pospolitost a životní styl v seznamech

v dalších seznamech3x

ekologie filozofie příroda ekonomie politika environmentální etika hlubinná ekologie

Arne Næss
norská, 1912 - 2009