Epochy duchovního života přehled

Epochy duchovního života
https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/142668/bmid_epochy-duchovniho-zivota-yL2-142668.jpg 5 5 5

Od pouštních Otců do našich dnů. Duchovní autorita pravoslavného intelektuálního francouzského světa, znalce duchovního života, předkládá náročnému čtenáři prvotřídní pokrm. Kultivovaný erós dějinně hledá otevřený logos, aby Duch sám mohl vytvořit celého člověka. Český čtenář má poprvé v rukou duchovní bestseller, tak závažný pro plnější studium pravoslavné teologie v kriticky západním světě.... celý text

Duchovní literatura Náboženství
Vydáno: , Refugium Velehrad-Roma

Les Âges de la vie spirituelle , 1964

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Epochy duchovního života. Přihlašte se a napište ho.

J.F.
09.11.2021

Jevdokimov tu zavádí důležité rozlišení: vedle autonomie (kdy podléháme sami sobě) a heteronomie (kdy podléháme něčemu nebo někomu jinému) je tu ještě teonomie, kdy podléháme Bohu, který vůči nám právě není "někdo jiný"; teprve v teonomii se stáváme skutečně sami sebou.

dutch
31.07.2014 5 z 5

Zásadní kniha o jádru křesťanského života o žité spiritualitě od člověka syntetizujícího východ se západem, napříč dějinami s důrazem na církevní otce a tradici církve.

Zatím zde není žádná související novinka.

Démonická vůle vyvádí člověka z něho samého, aniž by mu připravila setkání.

Kniha Epochy duchovního života v seznamech