F. L. Věk III. přehled

F. L. Věk III. https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/130096/f-l-vek-iii-130096.jpg 4 138 138

F. L. Věk série

Třetí díl, sledující léta 1792-1800, ukazuje, jak se odrážela atmosféra Velké francouzské revoluce a obranné války revoluční Francie na našem národním obrození, a to opět v Praze i v Dobrušce. Věk, oženiv se, vzmáhá se hospodářsky a šíří po okolí lásku k české knize. Ve válce dvou světů procházejí obrozenské snahy o české divadlo, o český jazyk a českou knihu těžkou krizí. Do osobní tragédie se dostává V. Thám. Středem všech obrozenských snah zůstává i nadále Kramériova Česká expedice. Tento díl uzavírá požár Dobrušky, v němž Věk ztrácí domov i jmění a zachraňuje jen holý život svůj a své rodiny.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize F. L. Věk III.. Přihlašte se a napište ho.

martinaandulka
06.08.2023 5 z 5

Pokračování se opět zdařilo a já přes románový příběh jsem si připomněla historii a české vlastence,Pan Jirásek uměl psát.

lenyleny
27.12.2022 5 z 5

Několikrát jsem viděla seriál vysílaný televizí, skoro nikdy jsem si ho nenechala ujít , až nyní mi nějak proklouzl. A tak jsem se rozhodla si román přečíst. A nelituji. Skvělé, skvělé a ještě jednou skvělé. Z knihy mám krásný pocit. D o p p o r u č u j i.

mol378
07.06.2021 5 z 5

Celý rozsáhlý román lze přečíst za život několikrát a vždy potěší a osvěží, co člověk léty pozapomněl. A kdo čte poprvé, mnoho se dozví z velkých i malých dějin naší země. Ovšem zařadit jej do povinné četby na ZŠ je absolutní blbost, akorát do budoucna odradí. K četbě Jiráska je třeba dozrát.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha F. L. Věk III. v seznamech

v Právě čtených4x