Filozof a ústřice přehled

Filozof a ústřice https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/333/filozof-a-ustrice-333.jpg 4 84 84

Americký humorista a satirik James Thurber (1894 — 1961) je pokračovatelem tradice, kterou proslavil Mark Twain a na filmovém plátně k ní přispíval Charlie Chaplin. Jeho bajky se svéráznými kresbičkami lidiček a celé plejády nejrůznějších zástupců zvířecího světa okouzlují nápaditostí i humorně ironickým pohledem na svět amerických středních vrstev. Thurberova úsměvná kritika si při vší ironii zachovává vlídné sympatie k nehrdinským hrdinům a spolu s jazykovou i obsahovou vynalézavostí autora je tajemstvím uměleckého i čtenářského úspěchu tohoto nejvýraznějšího humoristy moderní americké literatury.... celý text

Literatura světová Humor Povídky
Vydáno: , Odeon

The Middle-Aged Man on the Flying Trapeze; Further Fables for Our Time , 1956

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Filozof a ústřice. Přihlašte se a napište ho.

Lele61
05.04.2024 3 z 5

Soubor krátkých satirických povídek na různá spíše všední témata a bajek prodchnutých jemnou ironii. Knížka je zároveň doplněna kresbami samotného autora. Literární kvalita je trochu kolísavá, střídají se lepší a horší momenty. Celkově tak průměr, občas se ale zasmějete.

vvikingg
06.12.2023 1 z 5

Nalezeno v knihobudce , dotyčný věděl proč se knihy zbavit, přečteno 40 stran povídek, nuda, suchý, plytký humor,přeskočil jsem na bajky, v druhé polovině knihy, nezaujali, vráceno zpět do knihobudky.

Zelený_Drak
18.10.2023

Nedočetla jsem. Vydržela jsem asi do čtvrtiny, ale spíše smutné satiry proložené občasnou lehce absurdní humerskou mě neoslovily. Dělí nás s autorem skoro století, a ani věkem ani životní fází nemám k jeho hrdinům blízko. Dovolím si zkopírovat závěr Hanky, protože nic výstižnějšího nevymyslím: "čtení tak do časopisu v čekárně, nic, co by mi mělo zabírat místo v knihovně".

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Filozof a ústřice v seznamech

v Právě čtených6x