Fin jeden zatracená přehled

Fin jeden zatracená
https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21548/fin-jeden-zatracena-21548.jpg 3 11 11

Když se devatenáctiletý Raimo vrátil z prezenční služby do rodné vesnice v jihovýchodním Finsku, o práci ne a ne zavadit. A tak mu nezbylo, než se vydat jako půl miliónu jeho krajanů před ním do sousedního Švédska, kde je práce dost, a dát se najmout k pásu v göteborské automobilce Volvo. Raimo se zvědavě rozhlíží po neznámé zemi, nachází nové přátele, ale záhy poznává i to, jak se blahobytné Švédsko chová ke gastarbeitrům a přistěhovalcům. Na jedné misce vah jsou nepopiratelné materiální výhody, ale na druhé převažuje naprostá kulturní a společenská izolace a diskriminace. Autor zachycuje život přistěhovalce bez příkras a přehánění, takový, jaký je, vždyť konečně Raimův osud zažil na vlastní kůži, když sám ve Volvu pracoval.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Svoboda

Saatanan Suomalainen , 1971

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Fin jeden zatracená. Přihlašte se a napište ho.

MOu598
07.07.2017 2 z 5

Četla jsem v červenci 2008. Podle mých poznámek:
Knížka se dobře čte, ale nic moc.
Pocit z ní - Finové nic neumí, jen se opíjet. Nevím, o jakou jde dobu, ale je to smutné.

Devil-Ivet
16.01.2016 2 z 5

Pro mě dost slabá kniha. Čekala jsem nějaký děj, něco zajímavého. Ne popsání práce ve Volvu, vyřizování papírů a podobně… Kdyby měla o něco víc stránek, jsem si jistá, že bych ji nedočetla.

Mikka_M
10.08.2014 3 z 5

Docela specifická kniha, asi to chce znát trošku soudobou situaci a reálie, aby to nebylo tak jednotvárné.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Fin jeden zatracená v seznamech

finská literatura

Autorovy knížky