Flora a Odyseus přehled

Flora a Odyseus
https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/365424/bmid_flora-a-odyseus-NYM-365424.jpeg 4 8 8

Desaťročná Flora je rodená cynička, neznáša romantiku, miluje komiksy a čerpá z nich užitočné rady. Len vďaka nim sa jej podarí zachrániť veveričiaka Odysea pred strašnou smrťou v útrobách vysávača. Znovuzrodený Odyseus sa mení na superhrdinu, vie lietať, rozumie ľudskej reči a píše básne. Florina mama píše ľúbostné romány. Niekedy to vyzerá, že má svoje knihy radšej ako vlastnú dcéru a Odysea z duše nenávidí. Flora, Odyseus a nevidiaci chlapec William Spiver spolu prežijú dobrodružstvá, ktoré všetkým zmenia život. Príbeh dotvárajú vtipné čiernobiele ilustrácie v štýle Floriných obľúbených komiksov.... celý text

Pro děti a mládež
Vydáno: , Slovart (SK)

Flora & Ulysses, 2013

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Flora a Odyseus. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (1)

parvitas
17.10.2017 2 z 5

Začiatok ma bavil, komixy a obrázky sú perfektné, príbeh spočiatku bavil aj dcéry, ale potom sa to vlieklo. Malo to síce poetiku Eduardovej zázračnej cesty, ale toto "putovanie" veveričiaka bolo zdĺhavé a deti mi to odmietli počúvať, dočítala som si to sama.

Zatím zde není žádná související novinka.

Ocenění knihy (2)

2014 - ALSC Awards (Newbery Medal)
2014 - Christopher Award (Books for Young People)

Kniha Flora a Odyseus v seznamech