Frankenstein přehled

Frankenstein
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/547203/bmid_frankenstein.jpg 4 1330 1330

Mladý švajčiarsky vedec Viktor Frankenstein pri štúdiu prírodných vied i starých alchymistických diel spozná tajomstvo vzniku života a stvorí umelého človeka obrovských rozmerov, odolnosti a sily. Keď sa kolos dá do pohybu, vedec sa zľakne vlastného výtvoru a ponechá ho svojmu osudu. Sklamaný netvor, ktorý hľadal, no nenašiel ľudskú lásku a šťastie, túži pomstiť sa svojmu stvoriteľovi. Putuje za ním stovky kilometrov, šíri skazu medzi jeho najdrahšími, až napokon vženie do smrti i jeho.... celý text

Toto vydání knihy ještě není v prodeji. Má být od 29.11.2024
Literatura světová Horory Romány
Bude vydáno: , Lindeni

Frankenstein, or The Modern Prometheus, 1818

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Frankenstein. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (220)

theozijenamarsu
16.07.2024 4 z 5

"Dívám se na ruce, jež spáchaly zločiny, myslím na srdce, které je zosnovalo, a toužím po okamžiku, kdy mi tyto ruce přikryjí oči, kdy už na nic nebudu myslet."

RADIN
30.06.2024 3 z 5

Ten koniec som čakal trošku lepší.

Calinda
23.04.2024 4 z 5

Temný a zároveň velmi dojemný příběh o tom, jak snadno se neuvážené a příliš troufalé rozhodnutí může vymknout kontrole. I když na jeho počátku nebyl zlý úmysl, nakonec zaplatí všichni, i ti zcela nevinní. Knihy s vyprávěcím stylem nevyhledávám, ale tady si stěžovat nemůžu, četlo se to lehce a v podstatě samo. Kdybych se narodila o nějaké to století dřív, pravděpodobně bych se i dost bála, v dnešní době je žánr horor už trochu jinde, ale určitá tíseň a mrazení je z příběhu patrno i dnes.

Knižní novinky (31. týden)

01.08.2021

Nové eknihy zdarma (únor)

04.02.2020

I tam, kde lásku a náklonnost neposilují vynikající vlastnosti, udržují si přátelé z dětství nad námi jistou moc, a tu může nějaký pozdější přítel stěží získat.

Jenže život je vytrvalý a nejpevněji lpí u toho, kdo ho nejvíc nenávidí.

Jak skvělý člověk to musel být v dobách, kdy byl šťasten, jestliže je tak ušlechtilý a dobrý v utrpení.

Kniha Frankenstein v seznamech

v Právě čtených39x