Franta Kocourek – Král železa a srandy přehled

Franta Kocourek – Král železa a srandy
https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/380304/bmid_franta-kocourek-kral-zeleza-a-srand-xZh-380304.jpg 5 4 4

Silák, gladiátor, srandista, herec, uhlař a legenda už za svého života… Mnozí jsou dodnes přesvědčeni, že Franta Kocourek byl jen mýtus. Ale opak je pravdou… Franta Kocourek byl od šedesátých let až do své předčasné smrti v roce 1991 velmi živou osobností, která svými kousky bavila lidi v Brně i v celé republice. Jeho pověst a slávu založily jednak jeho gladiátorské výkony, kterými navazoval na prvorepublikové pouťové siláky a taky v nebývalé míře jeho kolega z Divadla na provázku a kamarád Miroslav Donutil, který skvělým způsobem vyprávěl historky z jeho bohémského života. V knize životního příběhu této legendy Franta Kocourek – Král železa a smíchu vypráví autor Jiří Vondrák, který se s Frantou Kocourkem osobně dobře znal, desítky historek a vzpomínek jeho kamarádů – od Bolka Polívky, přes Miroslava Donutila, Arnošta Goldflama nebo Jiřího Pechy až po jeho blízké z oblasti sportu, zábavy i soukromí. Kniha je na 360 stranách bohatě ilustrována dobovými fotografiemi a archiváliemi.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Franta Kocourek – Král železa a srandy. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (1)

Murphy722
28.11.2018 5 z 5

Na počátku toho všeho, byl Miroslav Donutil, který ve svých vyprávěních, nám klukům v osmé třídě, vyprávěl z CD nosičů o Frantovi Kocourkovi. My jsme si tyhle vzpomínky ihned zamilovali a žili jsme jimi po celou dobu. Některé hlášky natolik zlidověli, že se jima častujeme dodnes. Střední škola dovršila Donutilovy historky tím, že vyprávění o Frantovi s námi prožíval i jeden kantor, u kterého hláška: "...bratře plukovníku!", byla na denním pořádku. A pak po tom všem jsem se přestěhoval do Brna, kde Franta žil celý svůj život a vzpomínky na něj tu přetrvávají dodnes. A já neustále hltám celé tohle město se svojí historií, neopakovatelným barokním uměním, brněnskou bohémou a neustále žijícím odkazem Franty Kocourka. Časem jsem se dověděl o této knize a skoro jsem sprintoval do knihkupectví, abych si ji koupil. Franta Kocourek byl velikán a osobnost, v dnešním měřítku, takřka nadčasová. Ale bohužel i velké srdce tohoto muže, který by se pro všechny rozdal, jednoho dne puklo. Legendami se stávají lidé až po svém životě, ale Franta tohle dokázal již za života svého. Ač jsem Frantu Kocourka nikdy osobně nepotkal, tak mi vzpomínka na něj vykouzlí pokaždé úsměv. Nikdy nezapomenu!

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Franta Kocourek – Král železa a srandy v seznamech