Frost přehled

Frost
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/404355/mid_frost-YiB-404355.jpg 3 127 127

Válečný mág Zikmund Frost se místo prohánění sukní musí zase jednou věnovat práci pro Organizaci, což mimo jiné obnáší eliminaci čarodějů a dalších potvor. Někdo na něj ale přichystal podraz. Zdánlivě běžná akce v brněnském pavilonu Anthropos se proto zvrhne v krvavou lázeň. Aby toho nebylo málo, na scénu přichází opravdu mocný hráč z dávné minulosti. V Býčí skále u Adamova tak po staletích opět zní nejen bušení kladiv, ale i zoufalý křik rituálních lidských obětí. Jisté je, že než Frost zjistí, kdo za tím vším stojí, bude muset vystřílet ještě hodně zásobníků. A taky přivolat posily. Naštěstí ví, kde je hledat. Na historickém pomezí Čech a Moravy stával v bažinách hrad Krotenful. A strážil jej někdo, s kým skutečně není radno si zahrávat. 2. Vydání... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Frost. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (42)

Malarkey
27.09.2024 3 z 5

Po povídkové stránce to mám s autorem různé. Jednou dobré, po druhé horší, ale to se tak u povídek může stát. Na moje první knižní setkání jsem se pak dostal ke knize, která tu ze všech jeho knih má nejslabší hodnocení. A je to škoda. Frost je totiž zábavná, ujetá, jednoduchá béčková jednohubka, která by si nezadala s Kotletou ani Kulhánkem. Baví a brzo skončí. Nic víc nečekejte a není to ani potřeba.

gibisgibis
04.07.2024 5 z 5

Tak já to vezmu zkratkou přes všechny knihy:
1. Frost - drsně sexy ujetá jednohubka a naprostá bomba! 100%
2. Hitokiri- jiný silný (a delší) příběh - i s katanou (mnoho druhů nadpozemských přítomno jest tamtéž) 90%
3. Leichenberg - elegantně (a nastojáka) vám doplní vše, co bylo nakousnuto ve Frostovi plus mnoho mrtvol navíc 100%
4. Pekelný pastýř je pak samostatný román (z krapet jiného soudku), ale vážně dost vtipný, kde se mrtvol prostě nedopočítáte ... nebo ano? 95%

ludek.n
29.06.2024 3 z 5

Organizace je v boji proti samozvaným čarodějům, běsům a všemožným dalším potvorám vysoce výkonná, precizní a nanejvýš profesionální. Vždyť také zaměstnává ty nejlepší z nejlepších. A válečný mág Zikmund Frost je jedním z nich. Prvotina Oskara Fuchse je jedna velká, zběsilá jízda od samého začátku až do úplného konce. Mrtvol je nepočítaně a absurdních situací není o nic méně. Když připočítáte hromadu zbraní, spoustu šukání, pichlavé dialogy, magii a historické výlevy, máte tak zhruba v kostce obsah Fuchsovy knihy, která si rozhodně nedělá ambice stanout na poličce vedle Zvoníka od Matky Boží v Paříži. Každopádně tempo Fuchsova dílka je vražedné, styl lidově rozevlátý, mluva jadrná (na nějaké ty vulgární výrazy se rozhodně nebere ohled), zápletka přímočará… tedy alespoň do té doby, dokud se autor pohybuje v současnosti. Jakmile zabrousí do minulosti, celé se to kazí a nabývá podoby vychloubačného nesmyslu, kde snad ani samotní hrdinové nevědí, jakou hloupost by ještě přihodili na misku vah a jak se z té jámy, do níž zabředli, dostat ven.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Frost v seznamech

v Právě čtených1x