Gang zjizvených přehled

Gang zjizvených
https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/52847/gang-zjizvenych-52847.jpg 4 59 59

Je možné nosit na tváři důkaz přináležitosti v podobě ošklivé, rozšklebené jizvy? Lze se ukrývat za jizvu, kterou jsme dosud schovávali? Je možné milovat něco, co nás hyzdí? Knihu Ivy Pekárkové, zhuštěný příběh devatenáctileté Boženy, odehrávající se na třech kontinentech, lze číst jako napínavý thriller, jako detektivní román, jako mistrný průřez newyorskou společností druhé poloviny devadesátých let, anebo jako syrový, místy až drsný portrét zraněné a zranitelné lidské duše, která se přese všecko nevzdává. Neobvyklý námět a jazyk románu i humor hned v několika odstínech temné barvy nás často nechává na pochybách, zda čteme komiks, anebo antickou tragédii. Příběh tak spletitý a mnohotvárný, že je skoro nemožné, aby se přihodil jedinému člověku, nenápadně a přes jazykovou otevřenost trochu nesměle v sobě nese velké životní pravdy.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Gang zjizvených. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (8)

Zemlja
26.08.2023 4 z 5

Když jsem to přečetla, bála jsem se jet na dovolenou do Turecka. Nesmějte se nikdo.

cedricdiggory
15.09.2022 5 z 5

Styl, kterým byla knížka psaná, mi sednul. Ano, tohle je to, čemu se říká originální styl. Nezaměnitelný. Iva je autorka, kterou si s ostatními nespletete. Ještě, že ji česká literatura má!

Romalu
12.07.2022 5 z 5

Četla jsem, když jsem byla stejně stará jako hlavní hrdinka. Vzalo mě to.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Gang zjizvených v seznamech

v Právě čtených1x