Gladiátoři - Krev a písek přehled

Gladiátoři - Krev a písek
https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/115916/bmid_gladiatori-krev-a-pisek.jpg 5 5 5

Konstantin Nossov nám ve své knize oživuje fenomén gladiátorů, otevírá nám svět římských bojovníků na život a smrt,prostřednictvím jásajícího davu za vysokými zdmi Kolosea, v jehož útrobách vězni tráví své poslední pokojné chvíle. Na základě nejnovějších poznatků mapuje historii mužů, kteří se bili pro pobavení lidu, sleduje vývoj gladiátorského boje, rozebírá jednotlivé typy gladiátorů společně s jejich výzbrojí, způsob jejich života a jejich postavení ve společnosti. I když většina gladiátorů byla otroky, jež bojovali a umírali z rozmaru publika, mnozí z nich dokázali přes vítězství v aréně pozdvihnout své společenské postavení a dosáhnout tak popularity srovnatelné se současnými sportovními hvězdami. Gladiátoři pocházeli z téměř každé společenské vrstvy starověkého Říma, od otroků a vězňů donucených bojovat, přes dobrovolníky, až k příslušníkům vznešené vrstvy, které přitahovala možnost otestovat si v aréně své bojové schopnosti. Kniha přibližuje tyto bojovníky z mnoha úhlů a přináší tím neobvykle komplexní pohled na jejich nebezpečný život, obklopený všudypřítomnou smrtí.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Gladiátoři - Krev a písek. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (1)

Pazúzu96
13.04.2018 5 z 5

Brilantní knížka o gladiátorech a tomto "sportu" vůbec. Je rozdělena na několik kapitol. V jedné se seznamujeme s různými typy gladiátorů, jejich výzbrojí, způsobem boje. V jiné se zase popisují arény a podrobně je vylíčeno Koloseum - včetně jeho košatého podzemí. A pak se ponoříme přímo do historie, když nám autor popíše typický den při hrách. Ty nezahrnovaly pouze souboje gladiátorů, ale také boje zvířat, cirkusová představení, kulturní vložky, ukázky exotické fauny a flóry, popravy odsouzenců a mnoho dalšího. Dozvíme se jména nejen slavných bojovníků, ale i šelem, které měli na kontě mnoho zabitých lidí. No zkrátka - vřele doporučuji,

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Gladiátoři - Krev a písek v seznamech

v Právě čtených1x