Banks proti Banksovi přehled

Banks proti Banksovi
https://www.databazeknih.cz/img/books/77_/7738/golden-city-banks-proti-banksovi-7738.jpg 3 11 11

Golden City série

V daleké – či blízké? – budoucnosti se odehrává další příběh prezidenta Golden City, Harrisona Bankse, a obyvatel chudinské zóny v bývalém přístavišti. Banks pátrá po své ženě, ale když ji najde, s hrůzou se dozvídá, že se zmýlil. Brzy zjistí, že se stal pouhou loutkou ve hře, v níž se setkává s těmi nejhrůznějšími důsledky vědeckého rozvoje. Mladí obyvatelé bývalé přístavní zóny se mu snaží pomoci; on však nesmí za žádnou cenu zklamat jejich důvěru. Podaří se Banksovi překonat svého hlavního protivníka – Bankse?... celý text

Literatura světová Komiksy Sci-fi
Vydáno: , BB art

Banks contre Banks , 2000

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Banks proti Banksovi. Přihlašte se a napište ho.

trudoš
01.10.2016 3 z 5

Oproti předchozímu albu jsem se bavil přeci jen o dost méně. Zápletka je sledem jednoho dějového klišé za druhým a příběh se záměrně komplikuje v závislosti na chování postav, které zas jednají na základě přání scenáristy. Což by nebyl problém, kdyby to často nebylo v rozporu s jejich na startu definovanými charaktery. A na to, aby vyprávění začal čtenář brát skutečně vážně, jsou kulisy postkatastrofického světa stále ještě moc pozlátkové, přičemž jeho společenská pravidla a zákonitosti jako by byla tvořena za pochodu. Sled událostí tak příliš nepřekvapí, ale zároveň je ještě mnoho věcí nevyřčeno na to, aby se dal soudit celek. Uvidíme, co další díl.

Kapis
10.01.2014 4 z 5

Nebylo to až tak špatné, trochu naivní celé, moc mě to nezaujalo. Mám rád "postkatatrofální prostředí" ale zde bylo ztvárněno tak pohádkově. Navíc je to u nás nedokončeno.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Banks proti Banksovi v seznamech

Daniel Pecqueur