Gróf Monte Cristo I. (trojzväzkové vydanie) přehled

Gróf Monte Cristo I. (trojzväzkové vydanie)
https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/471201/bmid_hrabe-monte-cristo-i-kniha-KNv-471201.jpg 5 409 409

Strhujúci príbeh zrady a pomsty v prostredí Francúzska prvej polovice 19.storočia.

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: ekniha , Zabudnuté knihy

Le Comte de Monte-Cristo , 1844

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Gróf Monte Cristo I. (trojzväzkové vydanie). Přihlašte se a napište ho.

ondrej.b
16.06.2024 5 z 5

Tady není co dodat, tohle si prostě vychutnáte do posledního písmene. Tři knihy jsem zhltnul za pár dní.

Ivan F
12.06.2024 5 z 5

Čitateľský návrat po dlhých rokoch a opäť skvelý zážitok. Sú knihy, ktoré sa jednoducho dostanú pod kožu a napriek tomu, že ma román už v ničom nemôže prekvapiť, tak si ho neskutočne užívam. Takéto romány sa už dnes nepíšu, pretože by boli vydavateľsky nekorektné, ale moja vďaka patrí spisovateľom z dôb minulých za to, nakoľko nám prinášajú pohľad na to, že sa ľudia v nie tak dávnej minulosti takmer ničím nelíšili od ľudí dnešných. Za všetkým zlým sú: túžba mať sa lepšie, neopätovaná láska, pomsta, ziskuchtivosť, hrabivosť, spoločenské uznanie (aj od tých, ktorí vám idú po krku - čiže vrane k vrane), prestíž, závisť, skrátka a nedobre, všetko zlé, čoho sú ľudia schopní. Ešteže to Dumas vedel tak skvostne napísať, pretože všetko vyššie vymenované vyznie sťa hnus - ale majster rozprávač to napísal husími brkami tak dobre, že sa na príbeh Edmonta Dantesa vždy teším.

PitoR
29.03.2024 5 z 5

Gróf pomsty – 1. diel!
V každej dobe i spoločnosti sa nájdu tchori, ktorí sa neštítia ničoho, ani tých najohavnejších skutkov, len aby v konečnom dôsledku profitovali. A je úplne jedno, či je na čele spoločenstva kráľ, cisár, prezident alebo ministerský predseda. Koľko cynizmu a zloby musí byť v takých jedincoch, keď neváhajú klamať, podvádzať a bez mihnutia oka poslať do väzenia nevinného človeka?!
Skvelý román – klobúk dole, pán Dumas!!!!!

57 nových eknih zdarma ke stažení

22.02.2021