Gróf Monte Cristo III. (trojzväzkové vydanie) přehled

Gróf Monte Cristo III. (trojzväzkové vydanie)
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/535315/bmid_grof-monte-cristo-iii-trojzvazkove--660709720c5bb.jpg 5 296 296

Svetoznámy román A. Dumasa o ťažkej zrade a hlbokej pomste, rozpráva príbeh mladého E. Dantésa, ktorý je nepriateľmi neprávom obvinený a odsúdený. Po štrnástich rokoch väzenia sa mu podarí uniknúť a vďaka obrovskému pokladu sa vydáva na cestu pomsty. Tretí diel obsahuje piatu a šiestu knihu tohto slávneho románu. Knihy vyšli v roku 1945 v preklade výnimočného básnika a prekladateľa Vladimíra Roya a o kvalite prekladu svedčí aj fakt, že väčšina skrátených edícií do konca 20. storočia použila tento preklad ako základ.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Historické romány
Vydáno: ekniha , Zabudnuté knihy

Le Comte de Monte-Cristo, 1846

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Gróf Monte Cristo III. (trojzväzkové vydanie). Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (22)

Luigi1
04.09.2024 5 z 5

Mám Dumase rád

Ivan F
23.06.2024 5 z 5

Tento objemný a potažmo aj výživný román som objavil kedysi dávno v zlom televíznom spracovaní. Príbeh bol natoľko pútavý, že som utekal do knižnice (a neskôr donútil rodičov, aby mi knihy kúpili), kde som všetky tri zväzky vylovil z police a odniesol domov. Potom už len čitateľská tma, škola a kamaráti bokom a na konci bolo mi na duši blaho. Tie zimomriavky, ktoré som z čítania mal, sa síce už nikdy v budúcnosti pri čítaní tohto (pre mňa určite) najlepšieho Dumasovho románu, neobjavili, no pôžitok z čítania je stále natoľko veľký, že napriek tomu, že viem, ako všetko dopadne, aj tak si to sporadicky chcem pripomenúť zas a znova. Takých kníh je v mojom osobnom zozname len pár. Skrátka, niekedy v budúcnosti sa k príbehu Edmonda rád vrátim - už teraz viem, že to bude stretnutie dvoch starých známych, ktorí si majú čo povedať.

PitoR
29.03.2024 5 z 5

Gróf pomsty – 3. diel!
V každej dobe i spoločnosti sa nájdu tchori, ktorí sa neštítia ničoho, ani tých najohavnejších skutkov, len aby v konečnom dôsledku profitovali. A je úplne jedno, či je na čele spoločenstva kráľ, cisár, prezident alebo ministerský predseda. Koľko cynizmu a zloby musí byť v takých jedincoch, keď neváhajú klamať, podvádzať a bez mihnutia oka poslať do väzenia nevinného človeka?!
Skvelý román – klobúk dole, pán Dumas!!!!!

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Gróf Monte Cristo III. (trojzväzkové vydanie) v seznamech

v Právě čtených2x