Červený drak přehled

Červený drak https://www.databazeknih.cz/img/books/70_/70717/bmid_hannibal-lecter-cerveny-drak-4hc-70717.jpg 4 949 949

Hannibal Lecter série

Chronologicky druhá kniha série Hannibal Lecter. Knihy na sebe navazují v tomto pořadí: Hannibal: zrození, Červený drak, Mlčení jehňátek a Hannibal. Francis Dolarhyde pracuje ve filmových laboratořích a na své okolí působí jako veskrze pracovitý a uzavřený člověk. Francis je však fyzicky poznamenaný šílenec. Cílevědomě si vybírá šťastné rodiny, které pak brutálně, promyšleně a beze stop vyvraždí. Zohavená těla mrtvol mu slouží k rituálně mystickým účelům. Žije totiž v představě, že je Červený drak z obrazu Williama Blakea. Sadismus vyšinutého masového vraha šokuje a děsí veřejnost. Podaří se policistovi Willovi Grahamovi zabránit mimořádně nebezpečnému muži v jeho násilných činech?... celý text

Literatura světová Horory Thrillery
Vydáno: , Premiéra Studio

Red Dragon , 1981

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Červený drak. Přihlašte se a napište ho.

Michudy
24.04.2024 3 z 5

Škoda, že je to jedna z těch detektivek, kdy víme od začátku kdo je vrah. Jeho hledání, je zajímavé, ale my už víme co je zač. Přesto vrahova linka a vykreslení je pěkné a bylo mi ho spíše líto, než abych ho úplně nenáviděl. Hannibal je tady opravdu jen vedlejší postava. Solidní detektivka.

Timkim
12.04.2024 4 z 5

Absolutně jsem netušil, že Hannibal má první díl. Dobré to bylo, ne výtečné, ale dobré. Na tomto dílu je názorně vidět/ poslouchat/ číst, že rok vzniku je více než před 40 lety. Stejně jako McBain. Žádné forenzní analýzy, žádné DNA, prostě rutinní výslechová činnost. Netuším proč, ale přišlo mi to zdlouhavé, nicméně zajímavé. Proto nehodnotím naplno, ale poutavé to je. 85%

DzordanoChruno
19.03.2024 5 z 5

Bravúrne napísaná kniha. Primerane napínavé, našťastie iba mierne sadistické, minimálne vulgárne dielo. Veľmi dobre vykreslené sú charaktery postáv (i keď vedľajšia, ale zaujímavá bola Reba), sú uveriteľné, nečiernobiele, Drak vzbudzuje nielen odpor, ale aj ľútosť. Najdesivejšie je, že takí ľudia skutočne môžu existovať... Záver som nečakal, potešil, ako aj zopár trefných pasáží, ktoré s dejom nesúviseli, ale o to viac zaujali, napr. "Graham se cítil osamělý a věděl proč. Pohřby v člověku často probouzejí touhu po sexu - trochu smrt nějak urazit."

Zatím zde není žádná související novinka.

Strach přichází spolu s představivostí, je to cena, kterou za ni musíme platit.ʼʼ

Ano, s tím Shilohem se tehdy mýlil. Shiloh není prokletý - prokletí jsou lidé. Shilohu je to jedno.

Kniha Červený drak v seznamech

v Právě čtených6x
v Přečtených1 418x
v dalších seznamech11x

zfilmováno thrillery sérioví vrazi masové vraždy dramata

Thomas Harris
americká, 1940