Opona: Poirotov posledný prípad přehled

Opona: Poirotov posledný prípad
https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/143241/bmid_opona-poirotov-posledny-pripad-rcB-143241.jpg 5 542 542

Hercule Poirot série

< 37. díl

Keď kapitán Hastings dostane list od dávneho priateľa Hercula Poirota zo Styles Courtu, kde kedysi spolu vyriešili prvý prípad vraždy, ihneď sa tam vyberie. Slávny detektív mu prezradí, že je na stope sériovému vrahovi. Jeho identitu však neodhalí, iba naznačí, že záhadný X je jeden z hotelových hostí. Poirot si čoraz naliehavejšie uvedomuje, že ak chce zabrániť ďalšej vražde, musí konať, aj keby mal pritom riskovať vlastný život.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Slovenský spisovateľ

Curtain: Poirot's Last Case , 1975

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Opona: Poirotov posledný prípad. Přihlašte se a napište ho.

Jenny055
30.06.2024 5 z 5

Od Agathy Christie čítam dokola všetko, čo mám v knižnici, počúvam audioknihy a nikdy ma to asi neomrzí. Dávam 5 * aj napriek tomu, že tento Poirotov prípad nemám rada. Je trochu prekombinovaný a divný. Zdá sa mi, akoby tu už Agatha Christie strácala dych. Možno je to tým, že sa nemôžem zmieriť s tým, že je Poirotov posledný.

zipporah
07.04.2024 5 z 5

"Vždy som si bol všetkým taký istý - vari až priveľmi istý... Teraz som však pokorný a ako dieťa vravím neviem..." Hercule Poirot

Posledný prípad Poirota je dôstojnou rozlúčkou Agathy Christie s jej priekopníckou literárnou postavou.

Emik87
18.02.2024 5 z 5

Zase jedna z knížek u které není hodnocení vůbec snadné. Na Agathiny poměry mi tam přišlo hodně filozofie a diskusí. Případ je od počátku velmi zvláštní a vede čtenáře znovu až k velkolepému vyvrcholení. To je ovšem tentokrát takové, že jsem se rozhodovala mezi plným počtem hvězd a odpadem. Dala jsem sice plný počet hvězd, ale takhle to prostě skončit nemělo.

Desetkrát a dost, Příchuť zla a další knižní novinky (42. týden)

15.10.2023

Kniha Opona: Poirotov posledný prípad v seznamech