Smrť pani McGintyovej přehled

Smrť pani McGintyovej
https://www.databazeknih.cz/img/books/85_/85100/smrt-pani-mcgintyovej-85100.jpg 4 627 627

Hercule Poirot série

V tiché malebné anglické vesničce,kdosi zabije uklízečku úderem do týla.Podezření padne na jajího podnájemníka Jamesa Bentleyho.inspektor Spence-ale má pochybnosti o jeho vině a požádá o pomoc Hercula Poirota při vyšetřování vraždy.

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Slovenský spisovateľ

Mrs McGinty's Dead , 1952

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Smrť pani McGintyovej. Přihlašte se a napište ho.

Rade
24.06.2024 3 z 5

Mon Dieu! To bylo osob, to bylo jmen! To bylo zapletených vztahů. Při rozkouskovaném čtení o dovolené - nemívám čtecí dovolené - jsem se v té spleti horko těžko orientovala…
Naštěstí případ řešil Hercule Poirot se svými skvělými šedými buňkami, takže nakonec vše rozpletl a na závěr vysvětlil.

K vydání Knižní klub a Ikar z r. 2001:
Vydavatel se řídil cimrmanovským „…prozradím vám konec celé detektivky“ a v tomto duchu umístil na zadní část knihy krátké shrnutí závěru, aby každý, i ten poslední nedovtipa, pochopil, jak to dopadne.
Takže varování před tímto vydáním, nekoukat na zadní stranu!
Je mi líto, ale hodnocení kvůli tomuto vydání snižuji, jsem si jistá, že Agatha by tento vydavatelský zločin také odsoudila…

Margherita_N
06.04.2024 5 z 5

Hercule Poirot zachraňuje podnájemníka staré posluhovačky paní McGinthyové před oprátkou, když po její násilné smrti všechny důkazy ukazují právě na mladého Jamese. Podobnou zápletku znám z příběhů Sherlocka Holmese, bavila mě tam jako tady. U Hercula Poirota je ale jako tradičně široký okruh podezřelých - detektiv najde v šuplíku paní McGinthyové schovaný výstřižek z novin pojednávající o starých kriminálních případech. To byla pro mě skutečná zkouška pozornosti, zapamatovat si všechna ta jména a mikropříběhy a sledovat, kterou z žen začne Poirot spojovat se smrtí staré posluhovačky a jak ji hodlá znovu najít, když žije pod jiným jménem a po letech vypadá jinak než na novinové fotce. Opět povedená detektivka, Hercule Poirot je můj velký oblíbenec.

ivetka859
31.03.2024 5 z 5

Hercule Poirot mi zase spravil chuť. Až do konce jsem neměla tušení, kdo byl vrahem. Opět mě A. Ch. tahala po nitkách a já stejně netušila, kam vedou.
Po dočtení každé autorčiny knížky si teprve uvědomím, jak snadno se mi četla, jak dobře byly scény i zápletky popsané, jak hladce to všechno plyne. Píše tak přirozeně a vlastně i jaksi nadčasově.
Kdybych někdy zapomněla to wow, kdo byl vrahem, tenhle kousek si ráda přečtu znovu.

Pasažér, Zmije a další knižní novinky (34. týden)

20.08.2023

Všechno, co jsme ztratili, Dny rozhodnutí a další knižní novinky (10. týden)

05.03.2023

Kniha Smrť pani McGintyovej v seznamech