Heršoftýna přehled

Heršoftýna
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/405131/bmid_hersoftyna-3Cp-405131.jpg 5 3 3

Uprostřed hlubokých lesů, horských strání a zapomenutých slatí je domeček pod vykotlaným dubem, ve kterém bydlí Heršoftýna. Postarší, kulaťoučké – bohužel nezařazené – strašidlo. Babička s drdůlkem, do jejíhož domečku chodí spát motýli, létá na větvoletu a umí tak trochu čarovat. Ale především slyší každou slzičku těch nejmenších a vždycky přiletí, aby pofoukala všechna rozbitá kolena. Spolu s hejkalím puberťákem Haferníkem Borůvkou si žijí docela spokojeně až do jednoho jara… Na zámek po letech přijede pan hrabě s dcerou Josefínou a svým rádcem Aloisem, ze světa se vrátí Matěj, sirotek, kterého Heršoftýna vychovala a po sto padesáti letech je na vrchu Půlnoci slet čarodějnic, na kterém by Heršoftýna měla skládat čarodějnické zkoušky. A stát se čarodějnicí? To se nelíbí vůbec nikomu, protože podmínkou je, že bude škodit. Jenomže jako nezařazené strašidlo už nemůže zůstat a pokud zkoušky neudělá, změní se v mlhu nad blaty. Jak zachránit Heršoftýnu, tím si lámou hlavu Matěj, Haferník i děti…... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Heršoftýna. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (2)

Piškotek11
25.09.2024 5 z 5

Tahle knížka mě velmi překvapila. Je milá, kouzelná, překvapivá a strávili jsme při jejím čtení celá rodina moc pěkné chvíle. Na zkoušku jsme ji jen půjčili, ale je tak povedená, že ji zakoupíme do rodinné knihovny.

Piškotek_123
16.09.2019 5 z 5

Tradiční česká pohádka, ve které nechybí kouzla a pohádkové bytosti. Heršoftýna je navíc velmi vtipná. Několikrát jsem se od srdce zasmála. Kniha je navíc doplněna nádhernými ilustracemi. Rozhodně doporučuji.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Heršoftýna v seznamech

Jana Semschová