Honza vodák - hrdina a Vašek, olympijští vítězové přehled

Honza vodák - hrdina a Vašek, olympijští vítězové
https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/301767/bmid_honza-vodak-hrdina-a-vasek-olympijs-QfF-301767.jpg 4 1 1

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Honza vodák - hrdina a Vašek, olympijští vítězové. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (1)

Turlogh
11.09.2018 4 z 5

Povedená knížka pro děti a mládež od Jaroslava Jechla. Hlavním hrdinou je Honzík Mikeš. V příběhu se nejdříve dovídáme jeho rošťácké kousky ze školy v dětství, později se přihlásí ke skautům, zábavná je jeho příhoda, jak hledá tábořiště skautů na své první neoficiální výpravě a co tam vše zažije. Rovněž jeho vybavení, které si připraví na onu výpravu coby táboření neznalý chlapec je docela legrační. Později s ním zažíváme jeho skautování ve vodáckém oddíle a také jeho hrdinné zachránění malého děvčátka Mařenky, která přepadne do vod Vltavy z paluby výletního parníku. Proto vodák-hrdina, mimo jiné je vyznamenán za Čin junácký. Následuje velká touha po závodění na kánoi, postavení vlastní závodní kánoe společně s kamarádem skautem a vodákem Vaškem Velebilem, vstup obou do klubu vodních sportů Vyšehrad a závody na mezinárodním mistrovství republiky Československé a účast na olympijských hrách 1936 v Berlíně. Domnívám se, že kniha formou dobrodružného příběhu sleduje osudy legendární dvojice Jana Brzáka - Felixe a Vládi Syrovátky - Rusa, slavných olympijských vítězů i mistrů světa, kteří začínali coby vodáci ve skautských vodáckých oddílech. Kniha je čtivá a zábavná, proto doporučuji i dnešním dětem a mládeži k přečtení. V hodnocení dávám čtyři hvězdy, skauti a vodáci si mohou ještě půl hvězdy přidat. Howgh.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Honza vodák - hrdina a Vašek, olympijští vítězové v seznamech

1938  80%Honza vodák - hrdina a Vašek, olympijští vítězové