Houževnatost – Síla vytrvalosti a vášně přehled

Houževnatost – Síla vytrvalosti a vášně
https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/333179/mid_houzevnatost-sila-vytrvalosti-a-vas-KZU-333179.jpg 4 72 72

Chcete být úspěšní, ale zároveň chápete, že na vrchol žádné zkratky nevedou? Pak právě v odbornou veřejností i čtenáři oceňované Houževnatosti najdete ideálního průvodce, jak díky kombinaci vytrvalosti a vášně dosáhnout svého cíle. Když obdivujeme špičkové sportovce, umělce, vědce, podnikatele či šéfkuchaře, často si říkáme: „Ten má ale talent!“ Průkopnická psycholožka Angela Duckworthová zastává jiný názor: základní ingrediencí všech vynikajících výkonů je houževnatost – kombinace dlouhodobé vášně pro jeden životní cíl a vytrvalosti. Na desítkách příkladů slavných i běžných lidí ukazuje, že právě houževnatost rozhoduje o úspěchu člověka v životě mnohem víc než jeho vrozený talent či inteligence. Duckworthová své poznatky opírá o desetiletí práce, množství vědec-kých studií, ale i hloubkových rozhovorů s mimořádně úspěšnými osobnostmi. Svou knihu však rozhodně nepsala jako skleníkovou květinku pro akademický svět. Naopak, Houževnatost je mimořádně čtivá a praktická kniha, která přináší zcela konkrétní rady, jak naplnit potenciál sebe sama či svých dětí.... celý text

Literatura světová Literatura naučná Psychologie a pedagogika
Vydáno: , Jan Melvil

Grit: The Power of Passion and Perseverance , 2016

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Houževnatost – Síla vytrvalosti a vášně. Přihlašte se a napište ho.

stejcz
01.01.2024 3 z 5

Do poloviny mi kniha přišla zdlouhavá. Často se opakovaly příklady. Autorka se neustále s někým setkávala. Každou chvíli z toho na pozadí vytíkal ten americkej sen. Marně jsem přemýšlel, jakej smysl tak asi vidí ty děti účastnící se spelling bee.
Na druhou stranu mi přišlo zajímavý rozdělení na fixní a růstový nastavení mysli. Zdůraznění významu překonávání překážek. Ale ne jen tak obyčejných. Překonání skutečně překážky blížící se hraně vašich možností, až toto znamená posun.
A chválení v dětství za inteligenci (/talent), který pak později komplikuje život lidem v okamžiku, kdy zjistí, že vlatně tak výjimeční nejsou.
V souhrnu určitě stojí za přečtení, i když by se dala (jako většina podobných knížek) shrnout do pár stran.
Edit: v jedné recenzi se autorka odkazuje na goodreads, taky zajímavej názor - https://www.goodreads.com/review/show/1652726169

spikem
19.08.2023 5 z 5

Skvělá a velmi čtivá kniha, mohu jen doporučit. Před touto knihou jsem četla knihu od Carol Dweckové - Nastavení mysli. Byla to dobrá volba, protože růstové nastavení mysli a houževnatost jdou ruku v ruce.

Tichaholka
19.04.2023 2 z 5

Prvá polovica knihy je čtivá. Zaujíma vás, čo chce autorka povedať. Druhú polovicu som už musela pretrpieť. Vety začínajúce: A tak jsem zavolala, napsala jsem, potkala jsem toho a toho... ma nebavili. Dokola sa odkazovala na štúdie...
Ako psychológ pre mňa skočila, tým, keď napísala, že kto s niečím skončí skôr, než to dokončí, tak nie je húževnatý... Akoby sa celý svet točil len okolo húževnatosti... Chýbala mi tam myšlienka, že človek sa celý život hľadá, skúša nové veci a aktivity a keď ho niečo nebaví, nenaplňuje, tak má právo s tým skončiť, prestať a hľadať niečo iné, čo mu bude robiť radosť...
A v poslednom rade knižka obsahovala strašne veľa gramatických chýb, akoby nikto knihu nekontroloval, keď išla do tlače.
Každopádne odporúčam...

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Houževnatost – Síla vytrvalosti a vášně v seznamech

v Právě čtených12x