Hrob přehled

Hrob
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/536793/bmid_hrob-6624250da60ed.png 4 185 185

Černý led série

Skupinka bývalých spolubydlících z vysokoškolské koleje přijíždí na Vestmannské ostrovy, aby se naposledy rozloučila se zesnulou kamarádkou, která byla součástí jejich party. Výlet, který má zároveň sloužit jako přátelské setkání po letech, se však náhle proměňuje v děsivou hru se smrtí. Důsledky dávné bujaré oslavy, na niž všichni toužili zapomenout, se vynořují na povrch. Na kamenité pláži u moře, nedaleko nově zrekonstruovaného domku strážce majáku, jsou nalezena dvě mrtvá těla. Policie na místo vysílá Idunn, Týra a Karó, aby se ujali vyšetřování, v němž zdánlivě nic nedává smysl. A drsný vítr, který zastavil letecký provoz, neustává... Děj druhého dílu napínavé série Černý led se tentokrát odehrává na největrnějším místě Evropy – na Vestmannských ostrovech a v hlavní roli se ocitá patoložka Idunn, která odsud pochází. Svérázná soudní lékařka tak musí ve svém rodném městě čelit výzvám nejen pracovním.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Metafora

Gættu þinna handa, 2022

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Hrob. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (51)

Lucciella_L
dnes

Severské krimi mají prostě svoje nádherné a ledové kouzlo. U této knihy tomu bylo nejinak.

Parta přátel (a bývalých spolužáků) přijíždí na Vestmannské ostrovy, aby se zúčastnili pohřbu jedné z jejich party.

Komplikace přichází už cestou na ostrovy, když jeden ze členů je "pašován", protože není dost míst na trajektu. Po příjezdu do domu, který sehnal jeden z party, začínají popíjet a z nudy vytáhnou spiritistickou tabulku, která otevře jejich dávné tajemství, ze kterého si nikdo nic pořádně nepamatuje.

A nebo ano a jen to dokonale hraje?

Co se vlastně stalo před 7 lety a pro jejich kamarádka lhala o své nemoci?

Ve vedlejší lince se prolíná příběh patoložky, která má také svou "mrtvolu" ve skříni.

Ačkoliv se jedná o druhý díl, v příběhu to není poznat a rozhodně to stojí za přečtení!!!!

zuzi.cte
včera audiokniha 4 z 5

Příběh je psán ve dvou časových liniích. První - skupina bývalých spolužáků, kteří přijeli na ostrov na pohřeb jedné ze spolužaček a pomalu se vynořují tajemství. Druhá - vyšetřování vraždy na tom samém ostrově. Nerušilo mě to, bylo to přehledné.
Kniha je hezky napsaná, při popisu jsem si dokázala všechno reálně představit.
Sympatická mi byla pouze jedna postava spolužáků a vyšetřovací tým.
Ze začátku to bylo docela zamotané, ale postupným odhalováním tajemství se vše vysvětlilo.
V knize je ukázka toho, když vyšetřovací tým nemá svědky a závěr je dohad. Ještě, že tam byl popis příběhu z pohledu spolužáků, tak jsem se dozvěděla jak to vše opravdu bylo.
Příběh nebyl strašidelný, ta mrazivá atmosféra byla asi tím počasím.

TeaPeter
16.10.2024 2 z 5

První díl série mi přišel zajímavý a neotřelý, a tak jsem zvědavé vyhlížel, kam se série bude ubírat dále. Druhý díl mě moc nezaujal. Je to další variace na téma jak se skupina lidí, kteří mají nějakou společnou minulost, dostane na izolované místo ve špatném počasí a tam se začnou rozuzlovat staré záležitosti. A přitom obvykle další postavy přijdou k nějaké úhoně. Známe to od mnoha autorů, lepší i horší. Všechno tady bylo zamotané - události i vztahy. Ne právě sympatické postavy se často chovaly nelogicky až nesmyslně - vlastně k žádné postavě jsem si nevytvořil náklonnost. To se mi opravdu často v knize nestává. Nemůžu říci, že by mě rozuzlení uspokojilo. Na konci jsem knihu vážně rád odložil.

Hlubiny tajemství : Třetí díl série Černý led od bestsellerové autorky Yrsy Sigurðardóttir

16.10.2024

Prostě já, Bouře a běs a další knižní novinky (41. týden)

06.10.2024

Rebel, Samotářka a další knižní novinky (16. týden)

14.04.2024

Kniha Hrob v seznamech