I když se směju, musím plakat přehled

I když se směju, musím plakat https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/1872/i-kdyz-se-smeju-musim-plakat-1872.jpg 4 93 93

Hlavní hrdina Míša Kafanke je skrz naskrz smolař. Nejenže se narodil v bývalé NDR, nejenže jeho otec byl žid, a navíc ruský žid, ale ke všemu ještě sloužil jako důstojník Sovětské armády ve východním Německu. A tak míšenec Míša, který svou pruskou matku ani otce - židovského rudoarmějce nikdy nepoznal, není ani ke křesťan, ani žid. Ač vyučený instalatér, samostatně se vzdělával v knihovnách a získal obrovské znalosti ve všech oborech vědy, techniky a umění. Přesto nemá žádné velké ambice kromě jediné: uplatnit svůj vynález ekologického WC. Nepřeje si nic jiného než založit rodinu a v klidu a míru žít s drobnou, krátkozrakou, inteligentní dívkou, která má stejné zalíbení v hudbě a knihách jako on. Jenže osud tomu chce jinak a Míša se čirou náhodou vždycky nachomýtne tam, kde se právě něco děje - při rasových demonstracích skinů v Německu, v době pokusu o puč v Rusku, těsně po válce v Perském zálivu v Iráku, poté ho unesou do Izraele, vzápětí se ocitne v letadle, které Bosňané přinutí přistát v Sarajevu, až se posléze dostane do USA ke své vzdálené sestřenici - pochopitelně zrovna ve dnech černošských nepokojů v Los Angeles. A tak je tenhle obyčejný, nenápadný človíček se smutnýma očima baseta proti své vůli vtažen do víru krvavých válek, ozbrojených konfliktů a náboženských střetnutí, která se odehrávají ve světě v devatesátých letech minulého století, aniž předem tuší, jaká dobrodružství a nebezpečí na něj zase kde čekají...... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Auch wenn ich lache muß ich weinen , 1993

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize I když se směju, musím plakat. Přihlašte se a napište ho.

Martin1974
09.03.2024 5 z 5

Skvelý veselo smutný príbeh, ktorý sa odohráva začiatkom 90 tych rokov a ktorému asi ťažko prídu na chuť tí, čo v tej dobe boli iba deti, alebo sa vtedy práve narodili.

denib
20.12.2022 3 z 5

Většinou mám knihy od pana Simmela ráda, ale tahle mi moc nesedla. Nemohla jsem se dlouho začíst a vlastně mě to opravdu začalo bavit až před koncem. Přitom je kniha zajímavá, nadupaná informacemi, místy vtipná. Akorát že hlavní hrdina je takový bolestín. Ano, nemá to v životě lehké, ale té jeho sebelítosti bylo na mě až moc. Po přečtení ve mně zůstává takové smutné zamyšlení nad tím, co jsme my lidé vlastně zač.

martini.ce
13.09.2020

Nemohla jsem se do ní začíst, nebavila mě a odložila asi po 30 stránkách. Nechávám bez hodnocení.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha I když se směju, musím plakat v seznamech

v dalších seznamech1x