Informačná spoločnosť - perspektívy, problémy, paradoxy přehled

Informačná spoločnosť - perspektívy, problémy, paradoxy
https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/110860/informacna-spolocnost-perspektivy-problemy-paradoxy-110860.jpg 4 1 1

Informačná spoločnosť sa stala zaklínadlom, ktoré dnes používajú na označenie stupňa svojho rozvoja všetky vyspelé krajiny sveta. O informačnej spoločnosti hovoria politici, ekonómovia, pedagógovia aj filozofi (hoci tí "najprogresívnejší" už radšej používajú pojem znalostná spoločnosť). PhDr. Pavol Rankov, PhD. sa vo svojej knihe snaží ísť za zjednodušujúce stereotypy prevládajúce v publicistickom a masmediálnom spracovaní fenoménu informačnej spoločnosti. Hľadá širšie súvislosti a zmysel javov, ktoré so sebou komunikácia prostredníctvom moderných informačných a komunikačných technológií prináša a poukazuje na reálne i možné problémy a uvažuje o perspektívach.... celý text

Literatura faktu Literatura slovenská
Vydáno: , KK Bagala (Koloman Kertész Bagala)

Informačná spoločnosť - perspektívy, problémy, paradoxy , 2006

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Informačná spoločnosť - perspektívy, problémy, paradoxy. Přihlašte se a napište ho.

lushi
31.10.2013

Rankov předkládá široké pojetí informační společnosti, zmiňuje spoustu trendů, postojů, problémů. Kniha je pěkně zpracovanou "přehledovou studií", protože autor se žádnému tématu informační společnosti nevěnuje příliš do hloubky (což je dobře, kdyby ano, kniha by měla neskutečný - nečtivý - rozsah). A čte se fakt skvěle.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Informačná spoločnosť - perspektívy, problémy, paradoxy v seznamech

informace