Intimní deník paní Pepysové přehled

Intimní deník paní Pepysové
https://www.databazeknih.cz/img/books/98_/98151/intimni-denik-pani-p-98151.jpg 4 13 13

Devět let si Elizabeth, choť královského úředníka Sama Pepyse, psala intimní deník. Zachytila v něm podrobnosti svého manželství a domácnosti, společenské vyžití, cestování, i dramatické události v Londýně 60. let 17. století, zejména epidemii moru a ničivý městský požár. Sledujeme Elizabeth v krušných i radostných okamžicích a opouštíme ji neradi v těžké hodině jejího života. Zápisky jsou sice fiktivní, autorka však svou znalost prostředí a doby načerpala ze skutečného dobového deníku, čímž přispěla k věrohodnosti a pestrosti románu, ve kterém nás neokázale obětavá, ale i žensky diplomatická Elizabeth s nevídanou otevřeností seznamuje se svým nelehkým manželským údělem Románový deník mladé manželky londýnského finančního úředníka popisuje rodinný a společenský život v Anglii 17. století... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Brána

The Journal of Mrs Pepys, 1998

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Intimní deník paní Pepysové. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (4)

_Janina_
30.08.2024 4 z 5

Líbí se mi autentický popis lidského života té doby, žádná velká dramata, události, postavy. Prostě obyčejný život obyčejných lidí v časech dávno minulých.

knofela
29.09.2017 4 z 5

Nenáročné a asi hlavně "ženské" čtení. Kdo vyhledává velké dějové zvraty, tak tady opravdu nenajde, přestože se kniha dotýká témat moru, války a londýnského požáru, je především vylíčením každodenního života paní Pepysové a ukázkou toho, že žádná ženská to tehdy neměla jednoduché, ani ta z vyšších vrstev.

bookcase
10.09.2015 5 z 5

Velmi zajímavý pohled na život v Londýně v 17. století, hlavně na život manželský.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Intimní deník paní Pepysové v seznamech

v dalších seznamech1x