Islamisté a soumrak Evropy přehled

Islamisté a soumrak Evropy
https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/385542/bmid_islamiste-a-soumrak-evropy-JsY-385542.jpg 3 6 6

Buď naše civilizace zmizí, nebo se z normálních kuchařů, taxikářů, zdravotních sester, švadlen, učitelek a soustružníků stanou bojovníci. Jenže k tomu, aby bylo možné něco vybojovat, musíme nejdřív pochopit, v jaké jsme válce a o co v ní jde. Islamisté a soumrak Evropy je jednou z knih, která pomůže pochopit. Kniha Stanislava Balíka a Stanislava Polnara popisuje historické příčiny a souvislosti šíření islámského radikalismu na Blízkém Východě a zejména v Evropě. Autoři věnují pozornost reakcím současných evropských zemí a jejich politických představitelů na tento fenomén, stranou nezůstávají ani USA a Izrael. Součástí knihy je též zajímavý pohled některých politických filozofů (P. Buchanan, O. Spengler, S. Huntington) na krizi Evropy. Stanislav Balík a Stanislav Polnar se vyhýbají prázdné „politické korektnosti“ a popisují stav objektivně, kriticky, s důrazem na otázku bezpečnosti. V závěru autoři naznačují východiska a možnosti řešení. Kniha Islamisté a soumrak Evropy přesvědčivě ukazuje, že naše evropské hodnoty svobody, demokracie, křesťanství a humanismu jsou v souvislosti s uprchlickou krizí ohroženy mnohem více, než by se na první pohled mohlo zdát. Tato kniha budiž inspirací, jak těmto hrozbám čelit.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Islamisté a soumrak Evropy. Přihlašte se a napište ho.

Pablo Kral
04.08.2018 5 z 5

Bezprecedentní šok. Otřes. Tuto knihu jsem si musel protrpět. Existenciálně protrpět. Avšak nenechte se mýlit - nebylo to ani utrpení pramenící z nesrozumitelného jazyka, ani z nudného tématu. Ne. Obé bylo na výborné, resp. interesantní úrovni. Autoři ťali do živého a přivedli na svět nekompromisní analýzu současné islamizace Evropy. A byl to krušný zážitek. "Doba sametová pomalu, ale jistě končí," konstatují autoři. A já dodávám: V tom lepším případě se v současné Evropě schyluje opět k válce, v tom horším k úplnému zotročení evropanů. Ty burcující tóny mi duní v hlavě jako obří zvony. Po zralé úvaze jsem se rozhodl, že delší komentář nenapíšu. Přečtěte si to, máte-li odvahu.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Islamisté a soumrak Evropy v seznamech

v dalších seznamech1x