Izrael ve stínu 7. října: Rozhovor s Irenou Kalhousovou (2024) | Databáze knih

Izrael ve stínu 7. října: Rozhovor s Irenou Kalhousovou přehled

Izrael ve stínu 7. října: Rozhovor s Irenou Kalhousovou
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/547157/bmid_izrael-ve-stinu-7-rijna-rozhovor-s-irenou-kalhousovou.jpg 4 17 17

Není mnoho zemí na světě, které mají tak blízký vztah k Izraeli jako Česko. Válku o svoji nezávislost vybojoval i díky dodávce zbraní odsud, to vytvořilo pevnou vazbu. Kolem Izraele a také Palestiny je tu ale také hodně mýtů a nepochopení. Přední expertka na Izrael Irena Kalhousová v knižním rozhovoru řadu z nich demaskuje, zasazuje věci do zajímavých souvislostí a pomáhá pochopit, kým Izrael skutečně je. Kniha vychází rok po šokujícím útoku teroristické organizace Hamás na Izrael, který ho změnil jako žádná jiná válka před tím.... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Izrael ve stínu 7. října: Rozhovor s Irenou Kalhousovou. Přihlašte se a napište ho.


Nové komentáře (2)

Andyska007
28.01.2025 5 z 5

Jsem nadšena. Irenu Kalhousovou mám ráda pro její články a vystupování, kde, myslím si, informuje o dění v Izraeli a v Palestině odborně, zajímavě a hlavně objektivně.
Kniha je čtivá, Ondřej Kundra se zajímavě ptá a I. Kalhousová otevřeně odpovídá. Kapitoly jsou přehledně rozdělené na témata jako dění v současném Izraeli, osobní příběh Ireny Kalhousové, jak se žije v současné Gaze, co se stalo 7. října a proč, vznik státu Izrael a co tomu předcházelo, války s arabskými státy a intifády ale i mírový proces, vládnutí B. Netanjahua, hrozba z Íránu a nakonec i naděje na možný budoucí mír jakkoli je to nyní nepředstavitelné.

V_M
22.12.2024 5 z 5

Jedná se o vynikající a velice potřebnou knihu, v níž Irena Kalhousová v odpovědích na skvěle promyšlené a připravené otázky zkušeného investigativního novináře Ondřeje Kundry objasňuje charakter a následky palestinského útoku na Izrael 7. října 2023, ale i širší historické pozadí celého konfliktu, vznik a vývoj Izraele, sérii útoků arabských států namířených proti němu, geopolitický kontext (jak ten nejaktuálnější, tak i dobový) a okrajově i všední život v zemi, kořeny vlastního zájmu o ni a objevování vlastního židovství (o svém částečně židovském původu totiž Kalhousová dlouho nevěděla). Činí tak erudovaně a věcně, ale zároveň čtivě. Nejednu pasáž bych tesal do kamene. Zvlášť v dnešní době, kdy se ohledně palestinsko-izraelského konfliktu (a jeho dějinných prapříčin) vyrojila řada polopravd a mýtů. Kéž by kniha byla co nejvíc čtena. Jako nesmírně solidní informační zdroj a výsledek poctivé žurnalistické práce by si to zasloužila.


Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Izrael ve stínu 7. října: Rozhovor s Irenou Kalhousovou v seznamech

v Právě čtených6x
v Přečtených20x
ve Čtenářské výzvě2x
v Doporučených3x
v Mé knihovně31x
v Chystám se číst30x
v dalších seznamech3x