Já legenda přehled

Já legenda
https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/19056/bmid_ja-legenda-v7Y-19056.jpg 4 435 435

Já, legenda je jedním z nejslavnějších upírských románů dvacátého století. Svět postihla hrůzná epidemie a ti, kdo neměli to štěstí a přežili, byli přeměněni v krvechtivá stvoření noci. Až na Roberta Nevilla. Zdá se, že pouze on byl vůči nákaze imunní, jenže krutá ironie z něj učinila vyvržence. Ve dne zabíjí a v noci se schovává s nadějí na další den prázdného života. Je legendárním monstrem, které musí být zabito, protože se odlišuje od všech ostatních.... celý text

Literatura světová Povídky Sci-fi
Vydáno: , Laser-books (Laser)

I Am Legend, 1954

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Já legenda. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (98)

Roscata
21.09.2024 2 z 5

Jako fanoušek filmového zpracování Já, legenda (2007), bylo jen otázkou času, kdy se dostanu k knižní předloze. Bohužel jsem byla hodně zklamaná, čekala jsem přiběh podobný filmu ale kniha je zcela odlišná. Navíc, víc jak polovina knihy je zaplněná jinými povídkami, které s Já, legenda nesouvisí. Nebylo to nutně špatné čtení, jen nesplnilo má očekávání.

Disease
17.09.2024 5 z 5

Titulní novela je parádní a trumfne jednoznačně všechny filmové adaptace (i tu s Vincentem Pricem!). Povídky mají kolísavou kvalitu, ale žádná není vyloženě slabá.

MichelleKing
06.09.2024 5 z 5

Kniha o muži, který je posledním člověkem na Zemi, protože planetu nyní obývají upíři. Tento román popisuje jeho boj o přežití a jeho boj o udržení zdravého rozumu.
Pokud jste viděli pouze film s Willem Smithem – prosím, nesuďte knihu podle její adaptace, protože obě jsou zcela odlišné a román má mnohem více co říci.
A ten konec... pravděpodobně jeden z nejlepších a nejvhodnějších zakončení příběhu, se kterým jsem se zatím setkala.

Knižní novinky (9.4. - 22.4.)

09.04.2018

Kniha Já legenda v seznamech