Jan Blažej Santini - Aichel přehled

Jan Blažej Santini - Aichel
https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/503659/bmid_jan-blazej-santini-aichel-6eA-503659.jpg 5 6 6

Architekt Jan Blažej Santini-Aichel je fenomén. V dějinách naší architektury není nikdo jiný, kdo by dokázal v prostředí vlády všeobecně respektovaného slohu uskutečnit tak velkolepým způsobem svou osobní vizi. Na druhé straně by však bylo nepochopením doby a díla interpretovat Santiniho jako osamělou individualitu vystupující z kontextu baroka a překračující všechny hranice. Nejpozoruhodnější na Santinim je právě to, že dokázal oba tyto zdánlivé protiklady spojit. Ani dnes ještě nemá tento mimořádný architekt v obecném kulturním povědomí místo odpovídající jeho významu. A to je i důvod, proč vznikla tato kniha a proč byl Santini zvolen jako téma prvního svazku zamýšlené ediční řady věnované významným osobnostem naší stavební historie.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Jan Blažej Santini - Aichel. Přihlašte se a napište ho.

Blíženec
19.02.2024 5 z 5

Kniha popisuje zásadní stavby geniálního architekta J.B. Santiniho. Moc pěkně a srozumitelně zpracované. Text doplňují krásné fotografie staveb i detailů s popisky.

Apo73
23.05.2023 5 z 5

Skvělý sumář všeho, co by měl člověk vědět o skvělém architektovi, a přitom nemusí být kunsthistorik ani památkář. Kniha má snesitelný počet stran, pěkné doprovodné fotky, které dávají vyniknout architektuře a nejsou exhibicí fotografa, zasvěcený komentář Santiniho života a jednotlivých důležitých (sakrálních) staveb. Drobná lahůdka, která je tak akorát. Doporučuji.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Jan Blažej Santini - Aichel v seznamech