Jaromír Čejka: Jižní Město přehled
Jaromír Čejka , Jiří Siostrzonek , Antonín Dufek , Jindřich Štreit
Kniha Jaromíra Čejky Jižní Město představuje pražské sídliště Jižní město z počátku osmdesátých let dvacátého století. Snímky z nedokončené výstaby Jižního města se nadále obracejí k lidem s osobní zkušeností ze života na tuzemských sídlištích.
Můj komentář
Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Jaromír Čejka: Jižní Město. Přihlašte se a napište ho.
Nové komentáře (2)
Kniha plná zajímavých černobílých fotek ze stavby jižního Města, kde jsem jako malý žil se svou matkou. Tehdy už byl "jižák" dostavený, úplně jiný, než je v knize. Ale to nevadí, o to víc mi přišly fotky neuvěřitelné a stavba jižního Města, zatímco už tam nějací lidé bydleli, absurdní. A přesto se dnes jedná o jedno z těch lepších sídlišť. Pokud vás fotoknihy baví a máte rádi architekturu/urbanismus, tak tuto si určitě pořiďte. Zklamaní nebudete.
Související novinky (0)
Zatím zde není žádná související novinka.
Citáty z knihy (0)
Zatím zde není žádný citát z knihy.
Kniha Jaromír Čejka: Jižní Město v seznamech
v Přečtených | 3x |
v Knihotéce | 3x |
v Chystám se číst | 5x |
v Chci si koupit | 6x |
Štítky knihy
Praha architektura sídliště stavebnictví panelové domy, paneláky historie měst, obcí a regionůAutoři knihy
česká, 1947 - 2023 Jiří Siostrzonek
česká, 1954 Antonín Dufek
česká, 1943 - 2023 Jindřich Štreit
česká, 1946
Pro mě bohužel dost zklamání. Fotky jsou skvělé. Prostředí normalizace Jižního města unikátní. Ale prostě nedokážu ocenit tuhle knihu. K fotografiím není absolutně žádný popis. Zajímalo by mě kde to je foceno, případně historický kontext toho, co fotografie zachycuje. Taky jsem čekal nějaký historický úvod nebo popis událostí kolem stavby Jižního města.
Místo toho se text knihy soustředí pouze na popis toho, jak máme fotografie chápat, což mi osobně není moc blízké. Umění je pro mě subjektivní věc a nemá smysl detailně popisovat, jak by se mělo správně číst. Buď tě to nějak oslovuje nebo ne.