Jasietka přehled

Jasietka
https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/384746/bmid_jasietka-cId-384746.JPG 4 13 13

Rozprávky: Žofka Jafurová, Pipapendi Goroš, V Zlatej rozprávke, Vtáčia rozprávka, V Tesnej rozprávke, Dlhá rozprávka, Poučná rozprávka, V Nebeskej rozprávke, Ničová rozprávka, Prevrátená rozprávka, Bažihuba, V Smrtnej rozprávke, V Stratenej rozprávke, V Strašnej rozprávke, Belasé bralo, V Kotrmelcovej rozprávke, Jasietkina rozprávka /O Ozankovi/, O Bohatej rozprávke, V Hlúpej rozprávke, U kráľa Popolvára najväčšieho na svete, Rozprávka pre Jasietku, Návrat.... celý text

Pro děti a mládež Pohádky a bajky
Vydáno: , Mladé letá

Jasietka

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Jasietka. Přihlašte se a napište ho.

Radoľa
19.06.2021 4 z 5

Krásne ilustrácie Vincenta Hložníka priliehavo ilustrujú príbeh dievčaťa, ktoré sa razom ocitne v krajine rozprávok. Ale neocitne sa tam len tak, ide vyslobodiť dievča Jasietku z dlhoročného zakliatia, pričom prechádza najrôznejšími rozprávkami.

Originálna stavby príbehu sa nepodobá na nič, čo poznáme z osvedčených a mnohokrát variovaných rozprávaní. Zároveň, jemne kriticky musím poznamenať, že autorkina fantázia bola miestami na škodu, čo je znať najmä na vymyslenej Žofkinej rozprávke o eliminovaní smrtí a vynájdeniu rôznych účinných liečivých prípravkov.

Ale väčšinovo bez výhrad - skvele vymyslená a zopakovaniahodná záležitosť.

Alseri
02.08.2018 5 z 5

Rozprávkový skvost. Vždy som si priala, aby vyšla v anglickom preklade a mohla som ju odporúčať aj v zahraničí.

ripo
22.03.2016 5 z 5

Na túto rozprávkovú knižku si spomínam i po 40 rokoch svojho života. Na krásne ilustrácie Vincenta Hložníka a dobrodružstvá Pipapendiho-Goroša :)

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Jasietka v seznamech

v dalších seznamech1x