Je to človek? přehled

Je to človek?
https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/108994/bmid_je-to-clovek-Bxu-108994.jpg 5 197 197

Kniha je jedným z najsilnejších svedectiev o koncentračných táboroch vôbec. Sila Leviho svedectva tkvie v tom, že svoju knihu začal písať ešte v Osvienčime a dopísal ju krátko po návrate do Talianska. Zachytil výhradne udalosti, ktoré sám zažil.

Literatura světová Biografie a memoáry
Vydáno: , Agora

Se questo e un uomo, 1947

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Je to človek?. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (38)

Crozz
06.09.2024 3 z 5

Literární styl mi úplně nesedl, ale výpověď to má.

kurama45
24.04.2024 5 z 5

Elie Wiesel povedal, že Primo Levi zomrel v Osvienčime. O 40 rokov neskôr. Trochu ma mrazilo, ako pútavo autor popísal vlastné a cudzie utrpenie. Čo tam po románoch žmýkajúcich tému holokaustu ako handru, toto je autentické.

„V Osvětimi jsem poměrně často pozoroval podivný jev. Potřeba lavoro hen fatto – dobře vykonané práce – je natolik silná, že nutí lidi, aby vykonávali dokonce každodenní otrocké povinnosti „pořádně“.“

klaraj093
18.03.2024 3 z 5

Přečetla jsem na toto téma již několik knih, i tato byla velmi zajímavá z historického hlediska, ale přišlo mi to takové jako utahané. Často jsem ji odkládala, ale spíš proto, že jsem se nutila do čtení. Každopádně příběh je to velmi silný a jedno reálných vyprávění.

Knižní novinky (22. týden)

26.05.2019

Kniha Je to človek? v seznamech

v Právě čtených6x
v dalších seznamech6x