Jedna církev přehled

Jedna církev
https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/142419/bmid_jedna-cirkev-NBe-142419.jpg 4 5 5

Zralá studie Jedna Církev obsahuje cenné Chomjakovovy myšlenky o soubornosti (církev Božího lidu jako dokonalá a kreativní jednota, která prýští ze vztahovosti: „Kdo uvěřili, byli jedné mysli a jednoho srdce“ [Sk 4,32]). Druhý vatikánský koncil byl v eklesiologických pasážích touto intuicí soubornosti výrazně inspirován. Když se Chomjakov zaobírá podstatou křesťanství, klade na první místo pilíř nerozlučného propojení lásky a svobody. Tato inspirativní klasická kniha ruské teologie by neměla chybět v žádné teologické knihovně pro svůj trvale platný odkaz.... celý text

Duchovní literatura Náboženství
Vydáno: , Refugium Velehrad-Roma

Cerkov’ odna

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Jedna církev. Přihlašte se a napište ho.

dutch
17.09.2015 5 z 5

Spisek ruského teologa upoutá pozornost svou otevřeností a důstojností. Tím, že nezabředává do titěrností, tak pregnantně odhaluje podstatu víry v Ježíše Krista a ukazuje živou víru, která je schopna činu a je vždy motivována Láskou. Ač v jednotlivostech je dílo značně polemické ve vztahu k Římskokatolické církvi, tak jako celek jasně poukazuje na jádro pravé Církve a ukazuje na podstatu na kterou se dá při vzájemném sbližování navazovat. Ne náhodou tento spisek hrál důležitou roli na Druhém vatikánském koncilu.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Jedna církev v seznamech