Jednota a Ježíš opuštěný přehled

Jednota a Ježíš opuštěný
https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/166364/jednota-a-jezis-opusteny-166364.jpg 5 1 1

Úvahy nad Ježíšovou modlitbou za jednotu a jeho opuštěností / S obrovskou úctou k poznání, kterého se dostalo autorce knihy, bude číst tyto stránky každý, kdo je citlivý na charizma, jež vyvolalo v život novou spiritualitu v církvi.

Duchovní literatura Náboženství
Vydáno: , Nové město

Unità e Gesù abbandonato

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Jednota a Ježíš opuštěný. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (1)

Achillesaželva
11.10.2023 5 z 5

Zdá se mi, že vůči hnutí focoláre se v Čechách objevovaly dříve často předsudky. Až teprve v zahraničí jsem si uvědomila, jak uznávaná a velmi rozšířená tato spiritualita je a odhodlala jsem se přečíst si tuto knihu. Tak to byl koncert. Chiara Lubich, zakladatelka hnutí popisuje počátky jeho zrodu ve své osobní zkušenosti a modlitbě. Postupně jí touha objevit největší utrpení Krista a tam ho těšit, přivedla z Getsemanské zahrady až na kříž, a zvlášť do momentu Ježíšova výkřiku: "Bože můj, Bože můj..." Tohoto Ježíše od teď nazývá "Ježíšem Opuštěným" a naplní svůj život jedinečným programem: hledat tohoto Ježíše a těšit ho. Netrvalo to dlouho a požár těchto "ohníčků" se rozhořel, aby na základě této základní spirituality naplňoval věřící touhou po jednotě a vzájemné lásce, což jsou přímluvné prosby Ježíše ve veleknežské modlitbě. Proto oba klíčové pojmy jsou v názvu knihy: Jednota a Ježíš Opuštěný. Autorka píše nesmírně poutavě, je velice vzdělaná a sebevědomě kráčí navzdory všem protivenstvím, aby po sobě celosvětově zanechala jedinečné dílo, o kterém svědčí četné dobré ovoce. Knihu doporučuji.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Jednota a Ježíš opuštěný v seznamech