Jen života více! - Válečný deník volyňské Češky Dobromily Šebestové přehled

Jen života více! - Válečný deník volyňské Češky Dobromily Šebestové
https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/364887/bmid_jen-zivota-vice-DZg-364887.jpg 4 1 1

Komentovaná a historickým úvodem doprovozená edice deníků volyňské Češky Dobromily Šebestové. Ve svých zápiscích zachycuje dobu před 2. světovou válkou, ale především válečné události ve Svobodově armádě. Obrazovou přílohu tvoří dobové fotografie.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Jen života více! - Válečný deník volyňské Češky Dobromily Šebestové. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (1)

Lenka4
08.04.2019 4 z 5

Dobromilin deníček zprostředkovává nejen pocity dívky, jejíž ideály jsou konfrontovány s realitou života v nelehkém válečném období. Cenné je přiblížení každodennosti Čechů na Volyni, jejich smýšlení a vztahy s příslušníky dalších národností tam žijících i politických událostí, kterým museli čelit. Zápisy gradují v období, kdy Dobromila jako zdravotnice putuje s vojskem do Čech. Tato zkušenost musela být pro introvertní, hluboce věřící a ukázněnou mladou ženu dost traumatizující. Doufejme, že snad později zaujala smířlivější postoj k nedokonalosti svých bližních.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Jen života více! - Válečný deník volyňské Češky Dobromily Šebestové v seznamech