Ježíš Kristus nezemřel na kříži - Má Bible pravdu? přehled
Petr Vokáč
Co mě vedlo k tomu, že jsem začal o některých biblických příbězích pochybovat? Proč jsem kladl otázky, zda tyto události (konkrétně o Ježíšovi) probíhaly přesně tak, jak je popsáno v Novém zákoně? Co když to bylo trochu jinak? A co když je pravda úplně někde jinde? Tento příběh se udál před dvěma tisíci lety. Technika a přírodní vědy nebízejí dnes zcela jiné možnosti...K přírodním vědám a technice jsem přidal ještě archeologii. Na základě těchto tří disciplín jsem se rozhodl zkoumat pravdivost dějů, které se měly odehrát na začátku letopočtu. Navíc jsem přidal také pohled z oblasti historie templářů, studia samotné bible a dále skutečností, které jsem vypátral v malé vesničce Rennes le Château na úpatí francouzských Pyrenejí. Je možné, že bible nemluví pravdu? Jsou její hrdinové pouze fiktivní postavy? Vyslovil jsem kacířskou otázku? Kde začíná a nebo končí víra, a kde jsou hranice vědeckéh odůkazu? To jsou otázky, na které jsem hledal odpověď... ... celý text
Můj komentář
Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Ježíš Kristus nezemřel na kříži - Má Bible pravdu?. Přihlašte se a napište ho.
Nové komentáře (1)
Související novinky (0)
Zatím zde není žádná související novinka.
Citáty z knihy (0)
Zatím zde není žádný citát z knihy.
Kniha Ježíš Kristus nezemřel na kříži - Má Bible pravdu? v seznamech
v Přečtených | 3x |
v Knihotéce | 2x |
v Chystám se číst | 4x |
v Chci si koupit | 1x |
v dalších seznamech | 1x |
Kniha se zavádějícím titulem i podtitulem. Bibli a Ježíši se věnuje jen pár úvodních kapitol, zbytek je ponejvíc věnován hlavně templářům, jejich pokladům, šifrám, zázraku ve Fatimě, Lurdám, znovu templářům apod. Je to psáno hodně povrchně, nemá to ani jednotný styl. Částečně je to psáno jako rádoby naučná literatura, někdy jde o osobní deník, některé pasáže jsou psány téměř jako beletrie. Zkrátka mišmaš.
Z pohledu obsahu jde o snůšku spekulací a názorů či vývodů autora, kniha je navíc plná nezodpovězených otázek. Autor skáče zleva doprava, sem a tam, mezi různými tématy, a to i uvnitř samotných kapitol. Občas jsem se ztrácel. Chybí jednotící linka. Text obsahuje plno: "je prokázáno, vědci odhalili, je známo že", pak také plno "údajně, je téměř jisté, pravděpodobně", nikde žádný konkrétní odkaz nebo citace. Na závěr je sice seznam použité literatury a internetových portálů, ale to je nicneříkající.
Působí to jako soubor článků pro časopis Enigma nebo druhdy Žralok.
A také jsou v textu faktické i gramatické chyby (nevím, ale když akademik píše slovo "bizardní"...).
Dočteno jen s velkým sebezapřením.