Ježíš, Syn člověka přehled

Ježíš, Syn člověka
https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/470729/bmid_jezis-syn-cloveka-65738dd4433dc.jpg 4 18 18

Známý libanonský autor Chalíl Džibrán (1883–1931) svým nezaměnitelným, poetic­ko-mystickým rukopisem oživuje osobnost Ježíše Nazaretského. Ve své knize se snaží podívat na postavu Bohočlověka očima těch, kteří se s ním setkali a kteří vydávají svá nejrůznější svědectví o jeho životě. V jednotlivých kapitolách o něm vyprávějí jeho učed­níci, následovníci, ženy, aristokraté, učenci, kupci, ale i oponenti a nepřátelé, v jejichž vzpomínkách probleskují novozákonní zprávy a výroky. Vyprávění jednotlivých postav se však Džibránovi stávají především prostorem pro vlastní úvahy, v nichž se nejen vyznává z niterného vztahu k Synu člověka, ale také rozjímá o mnoha věčných tématech lidského života. Každá z kapitol je tak, podobně jako promluvy slavného Džibránova Proroka, vždy konkrétním zrcadlem vztahu světa, člověka a Boha.... celý text

Literatura světová Novely Náboženství
Vydáno: , Vyšehrad

Jesus, the Son of Man, 1928

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Ježíš, Syn člověka. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (3)

Maraiser
29.07.2024 3 z 5

Čtu všechno. Takže, ačkoli mi věci okolo náboženství výrazně unikají, tuto knížečku jsem si přečetl. Četlo se to dobře, ale že by mne to nějak oslovilo, tak to ne. Pokud bylo autorovým úmyslem přiblížit život Ježíše a samotného Ježíše člověku jako já, tak se mu to nepovedlo.

džanaka
13.08.2013 5 z 5

Džibránovo nekanonické evangelium je potěšení pro duši :-)

tonda0
14.12.2012 3 z 5

Zdaleka ne tak dobrá kniha jako Prorok nebo Zlomená křídla, přesto dobré čtení, které mohu doporučit.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Ježíš, Syn člověka v seznamech

v Právě čtených1x