Ježíšek ve Flandřích přehled

Ježíšek ve Flandřích
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/483965/bmid_jezisek-ve-flandrich-gMk-483965.jpg 4 2 2

Popis knihy zde zatím bohužel není...

Literatura světová Romány Náboženství
Vydáno: , Julius Albert

Het Kindeken Jesus in Vlaanderen , 1917

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Ježíšek ve Flandřích. Přihlašte se a napište ho.

blackholesun32
14.11.2021 4 z 5

Taková velice milá prostá knížečka. Teda zas tak prostá není. Přenesení narození Ježíška do Flander okolo první světové války je vskutku geniální nápad - tedy, alespoň mě se tak zdá. Byť tedy samozřejmě není páně Timmermans první, ostatně vyřezávané Betlémy napříč naší republikou by o tom mohli vyprávět anebo Lada. Nicméně ty Flandry tomu přidávají takovou tu estetiku Pietra Brueghla, kterou jsem měl pořád před očima (teda taky díky Putnovi) a vzhledem k tomu, že já Brueghla moc rád, tak se mi to líbilo moc.
Zajímavé, že je to vystavěno jako idyla - to jsou pořád samé tvářičky, vlásky, ručičky, nožičky etc., nicméně to co se v knížce odehrává, žádná idyla rozhodně není; nu však ten příběh všichni známe a naturální vraždění neviňátek je vskutku podáno až do absurdity (že jsem si skorem vzpomněl na Celina).
Ale nechžť, líbilo se mi to moc.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Ježíšek ve Flandřích v seznamech

Felix Timmermans