Joanna Imielska: Města a řeky / Miesta i rzeky (dialogový list) přehled

nehodnoceno
Joanna Imielska: Města a řeky / Miesta i rzeky (dialogový list)
https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/443295/bmid_joanna-imielska-mesta-a-reky-miesta-UbZ-443295.png 0 0 0

Dialogový list ke stejnojmenné výstavě polské malířky Joanny Imielské, proběhnuvší v roce 2019 v Galerii Student Ostravské univerzity. „Projekt Města a řeky je zasvěcen městům, s nimiž jsem svázána rodinně nebo pracovně, které jsem navštívila, a které mne zaujaly tak významně, že jsem začala studovat jejich historii, hledala jsem knihy, filmy a hudbu s nimi spojené. Samotný proces poznávání měst je spojen se vzrušující cestou, s pomalým poznáváním míst, vytyčováním tras, vyhledáním detailů, které mě inspirují. Následné práce s cykly kreseb a maleb provádím podle následujícího schématu: pozorování – zkušenosti – vyhasínání – zapomínání – obnovení ve zcela jiné perspektivě. Díky přemýšlení o městech a jejich prostranstvích vytvářím transformaci toho, co je reálné na symbolické. Přechod objektu v syntetický znak se stává pro mne nadřazeným, uplatňujícím vidění analytické a více vrstevnaté. Přesnost mé práce mi nedovoluje něco urychlit, práce nabývají charakter ,osobních mandal‘, všechno plyne – stejně jako řeka – a narůstá svým vlastním rytmem plným harmonie, soustředění a klidu.“... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Joanna Imielska: Města a řeky / Miesta i rzeky (dialogový list). Přihlašte se a napište ho.

Zatím zde není žádný komentář.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Joanna Imielska: Města a řeky / Miesta i rzeky (dialogový list) v seznamech

Autoři knihy

Dáša Lasotová (p)