Johnny si vzal pušku přehled

Johnny si vzal pušku https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29057/bmid_johnny-si-vzal-pusku-sHn-29057.jpg 5 145 145

Protiválečný román amerického autora, poctěný Národní cenou a filmově ztvárněný, rozvíjí tragický příběh amerického vojáka, který byl na konci první světové války těžce zraněn granátem a jako lidská troska procitá k vědomí, zakouší pocity zoufalství, hněvu i smiřování s osudem.

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Československý spisovatel

Johnny Got His Gun , 1939

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Johnny si vzal pušku. Přihlašte se a napište ho.

vinnetou500
13.02.2024 4 z 5

Za mě jedním slovem síla. Nejvýmluvnější je za mě celá kapitola X.

"Když se začínají hýbat armády, vlají prapory a ozývají se hesla, dej si pozor, kamaráde, protože v ohni nejsou tvoje kaštany. Bojuješ jen za slova a obchod, který uzavíráš, není čestnou výměnou tvého života za něco lepšího. Jednáš sice šlechetně, ale tebe zabijí, to, za co jsi dal svůj život, nepřinese nic dobrého tobě a asi nikomu jinému."

ber-tram
13.02.2023 3 z 5

Smutně naštvaná, něžná i lomcující píseň One, kterou Metallica ztvárnila v prvním videoklipu, v němž jsou záběry z filmu natočeného podle této knihy, je mi opět o něco bližší a srozumitelnější. Ale že bych kvůli písničkám musel číst knížky…?
Třeba pasáže o chození na ryby, trávení Vánoc aj. okénka z dětství, jsou tuctové, až nudné. Ale na co má také dvacetileté ležící torzo vzpomínat. Zato vzteklý obžalobný protest v kapitole X (str. 86 – 93) nemá chybu! 4/23

Terazky
09.02.2023 5 z 5

Nemám slov...
Tohle by si měl každý jednou přečíst.

Vychází Jenom nestvůra, Jako stín a další knižní novinky (40. týden)

02.10.2022

Ocenění knihy (1)

1939 - National Book Award (Most Original Book)

Kniha Johnny si vzal pušku v seznamech

v Právě čtených1x
v dalších seznamech2x