Jules a Jim přehled

Jules a Jim
https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/60891/bmid_jules-a-jim-7vN-60891.jpg 4 30 30

Hlavními hrdiny jsou dva muži a jedna žena, přátelé, jejichž vzájemné soužití, omyly, láska i konflikty jsou námětem celého románu. Milostný příběh, odehrávající se v uměleckém a intelektuálském prostředí, je plný nezvyklých situací a zvratů. Autor pracuje se zkratkou, nápovědou a symboly a dosahuje tak nejen plastického účinku vyprávění, ale i toho, že příběh tří hrdinů na první pohled společensky šokující, je tímto způsobem podání povýšen na velmi opravdovou výpověď o hledání etiky, vnitřní morálky a štěstí.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Odeon

Jules et Jim

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Jules a Jim. Přihlašte se a napište ho.

Schuminka
15.02.2021 3 z 5

Pro mě velké zklamání. Čekala jsem román o přátelství dvou mužů, kteří mají vztah s jednou ženou; propletence rodinných a milostných vztahů s dávkou francouzského espritu. Místo toho jsem dostala šmouhu rychlých, povrchních popisů, kdo kam jel a s kým tam spal. Jen ve střední pasáži se tempo trochu zvolnilo a rozvinul se život milostného trojúhelníku se všemi jeho úskalími včetně odkazů na Goethovo Spřízněni volbou.

laura
26.11.2020 5 z 5

Příběh, na který se nezapomíná. Četla jsem před strašnou spoustou let, ale pořád si vzpomínám.

Příběh o zvláštním a přesto velice pevném přátelství dvou mužů a jejich lásce k jedné ženě... Nechápala jsem je, nikoho z nich. Bylo to jako vstoupit do jiného světa, kde ničemu nerozumíte, ale přesto je vám tam tak nějak hezky.

Tam, kde mají být jen dva, si někdy ten třetí připadá jaksi nadbytečný. Vztah, tolik nepochopitelný pro ty, kteří stojí mimo, vztah, který ty tři k sobě svazuje a zároveň je rozděluje, který je zevnitř rozežírá, ničí to, co jim kdysi bylo vzácné - o tom všem a vlastně jen o tom vypráví tahle kniha.

Láskou to začíná a bolestí to končí...

intelektuálka
01.08.2017 5 z 5

Na knihu jsem si vzpomněla, když jsem četla zprávu o úmrtí J. Moreau.
Typicky francouzský příběh - nemají rádi konvence. Jak říkají - c´est la vie

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Jules a Jim v seznamech

v Právě čtených1x