Kalibův zločin přehled

Kalibův zločin https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/4926/bmid_kalibuv-zlocin-641da6e153311.png 4 412 412

Známá Raisova povídka z venkovského života druhé poloviny 19. století líčí tragický příběh mladého Kaliby.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Kalibův zločin. Přihlašte se a napište ho.

MilaJ
01.01.2024 5 z 5

Dokonalá ukázka toho, jak jedna jedovatá čarodějnice dokázala zničit život zcela nevinnému a prostému člověku.

huhuhu
03.11.2023 4 z 5

V lecčems mi kniha připomínala Poslední soud od J. Š. Baara, a i když Baar byl o něco lepší, ani tohle nebylo špatné. A překvapivě aktuální. Skvělé vylíčení (psychického) domácího násilí, které na hodném a naivním Vojtovi Kalibovi páchají manželka a tchyně. Tušila jsem, jak to dopadne, jen jsem si nebyla jistá, která z těch dvou to bude...

n.ezn.amy
23.06.2023 5 z 5

Po smrti matky zůstane v mladý Vojtěch Kaliba sám s otcem na statku a protože již není nejmladší je okolím tlačen do svatby. Jeho švagr mu dohodí nevěstu, která se po svatbě k němu se svou matkou přestěhuje a to předznamená osudy rodiny Kalibovy. Román z podhůří Krkonoš, kde je zde reálně vykreslen tehdejší venkov se svými zvyky a obyčeji, chování lidí na vsi a sousedské i rodinné vztahy,kdy to nebyla vždy idyla. Rais nádherně popsal krajinu Podkrkonoší. Celkově jsem byl z knihy příjemně překvapen.

Bez obav, Démon lidství a dalších 1 990 eknih zdarma

15.03.2023