Kámen a bolest přehled

Kámen a bolest
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/542987/bmid_kamen-a-bolest.jpg 5 467 467

Rozsáhlý fragment románu se pokouší zobrazit tvůrčí zápas a nevšední životní osudy jednoho z velikánů italské renesance, malíře a sochaře Michelangela Buonarrotiho.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Kámen a bolest. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (114)

Medunkavera
25.07.2024 5 z 5

Tak..na tuto knihu jsem narazila čistě náhodou, protože jsem projížděla knihy, které četl uživatel, co mě ohodnotil a uvědomila jsem si, že tohle byl skvost v naší knihovně. Četla jsem ji nějak..v roce 1978.
Bohužel, všechno si člověk nemůže pamatovat, že? Ale tak nějak to bylo. To jsem byla na mateřské dovolené.
Podle toho to zvažuji.
Z té knihy jsem byla úúplně paf. Strašně se mi to líbilo. Opravdový skvost.
A říkala jsem si, že si ji přečtu ještě jednou.
Bohužel, kniha je pryč a tak těžce vzpomínám na všechny knihy, co jsem četla.
Když to nemáte na očích, těžko se vzpomíná.

Filomena1961
11.03.2024 5 z 5

K tomuto vrcholnému, historickému románu mě přivedl kdysi dávno můj tatínek. Spolu s osudy jednoho z nejvýraznějších renesančních umělců, jehož všestranná tvorba měla klíčový význam pro další vývoj světového umění, podal Schulz sugestivní obraz dramatických konfliktů dějinné epochy a věrohodně postihl tragický patos závěru renesance. Román zajímá přední místo nejen české, ale i evropské prózy. Úžasný čtenářský zážitek.

1Cannis
02.02.2024 5 z 5

Kniha přečtena ještě v době, kdy jsem četl zásadně od začátku do konce bez přerušení, až do nočních, někdy i ranních hodin.

Knižní novinky (3. týden)

11.01.2020

Kdykoliv uslyšíš kázat o konci světa, jdi, vezmi dláto a tvoř a stav.

Kniha Kámen a bolest v seznamech

v Právě čtených24x
v dalších seznamech19x